50 odtieňov sivej trhá rekordy: Erotický film je mimoriadne úspešný

50 odtieňov sivej
15.02.2015Filmové novinkyFilmové spracovanie populárnej knihy 50 odtieňov sivej kinami po celom svete brázdi už od 11. februára. Okrem rozporuplných ohlasov kritikov sa ale dočkalo aj nesmiernej priazne divákov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Snímka s erotickým podtónom, v ktorej sa v hlavných úlohách predstavili Jamie Dornan, Dakota Johnson či Rita Ora, počas svojho premiérového víkendu prevalcovala konkurenciu. V piatok zarobila 38 miliónov dolárov, pričom už v prvý deň sa na prvej priečke umiestnila v 56 z 57 krajín, kde bola premietaná.


Mohlo by vás zaujať: 50 odtieňov sivej: Pikošky o knihe a filme, ktoré ste nečakali


Odhaduje sa, že by do konca víkendu mohla zarobiť 158,3 milióna dolárov a po Rýchlo a zbesilo 6 sa stať druhým najúspešnejším filmom spoločnosti Universal. Blízko je aj prelomeniu rekordu počas dňa svätého Valentína - ten v USA drží romantická komédia s príznačným názvom "Na svätého Valentína", ktorá v roku 2010 počas tohto dňa zarobila 23 miliónov dolárov.

Príbeh bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej sa sústredí na vzťah nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya. Autorka E. L. James pôvodne písala príbeh ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master of Universe. Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu - Edward Cullen a Bella Swan.


Mohlo by vás zaujať: Rozhorčený hrdina erotického hitu: Sex? Nie je to len o ňom


James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala a rozdelila na tri časti. Román obsahuje explicitné erotické scény s BDSM praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou. Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami sú mimoriadne populárne. Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 100 miliónov kópií. Všetky tri časti vyšli aj v slovenskom preklade. 

Zdroj: telkac.sk  SITA 

Foto: internet

Tagy: 50 odtieňov sivej 50 Shades of Grey

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov