Erotický hit trhá aj slovenské rekordy: Neprajníci, zatvorte oči!

50 odtieňov sivej
16.02.2015Filmové novinkyFilm Päťdesiat odtieňov sivej, ktorý vznikol na motívy knihy E. L. James, si počas prvého víkendu na Slovensku pozrelo 108 094 divákov a diváčok. Snímke, ktorú uviedli do slovenských kín 12. februára, sa tak v návštevnosti podarilo prekonať upírsku romancu Twilight sága: Úsvit - 2. časť (2012). Tú si počas prvého víkendu pozrelo 94 197 návštevníkov a návštevníčok kín.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Príbeh bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej sa sústredí na vzťah nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya. Autorka E. L. James pôvodne písala príbeh ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master Of Universe.

Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu - Edward Cullen a Bella Swan. James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala a rozdelila na tri časti. Román obsahuje explicitné erotické scény s BDSM praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou. Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami sú mimoriadne populárne.

Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 100 miliónov kópií. Všetky tri časti vyšli aj v slovenskom preklade. Vo filmovom spracovaní režisérky Sam Taylor-Johnson si zahrali Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Luke Grimes, Marcia Gay Harden, Max Martini či Rita Ora. 

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: 50 odtieňov sivej

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov