Pravidlá pre filmovú hudbu na Oscaroch budú prísnejšie

Oscars
26.06.2014Filmové novinkyBRATISLAVA - Správna rada americkej Akadémie filmových umení a vied upravila pravidlá v hudobných kategóriách.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Členovia hudobnej sekcie Akadémie nemôžu nijakým spôsobom kontaktovať iných členov tejto sekcie za účelom propagácie nominovaných skladieb, pod ktoré sa sami podpísali. Nemôžu sa tiež zúčastniť na žiadnom podujatí, počas ktorého nominované piesne odznejú naživo, to však nezahŕňa premietania filmov s týmito skladbami.

Zmeny prišli po tom, ako Správna rada tento rok vyradila skladbu Alone Yet Not Alone, pochádzajúcu z rovnomenného historického filmu (2013), spomedzi kandidátov na Oscara v kategórii pôvodných filmových piesní. Skladba, ktorú zložil Bruce Broughton a text napísal Dennis Spiegel, prišla o nomináciu po tom, ako vyšlo najavo, že Broughton rozoslal počas hlasovacieho obdobia členom e-mail, aby ich upozornil na možnosť hlasovať za jeho skladbu. 

Už 87. udeľovanie prestížnych cien americkej Akadémie filmových umení a vied sa bude konať 22. februára 2015 v hollywoodskom Dolby Theatre. 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Oscary

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov