Daft Punk dostanú vlastný film

Daft Punk
27.06.2014Filmové novinkyBRATISLAVA - Štúdiá BBC Worldwide Productions France a francúzska televízia Canal+ nakrútia dokumentárny film o hudobnej dvojici Daft Punk. Hodinovú snímku, ktorá bude zachytávať dvadsať rokov kariéry hudobníkov, chce Canal+ odvysielať v roku 2015.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Režisérom a scenáristom je Hervé Martin Delpierre, spoluautorkou scenára je Marina Rozenman. Producentmi sú generálny riaditeľ BBC Worldwide Productions France Jean-Louis Blot, a výkonný producent spoločnosti pre dokumentárne filmy Patrice Gellé. "Sme radi, že môžeme produkovať prvý nezávislý film o kultovej skupine Daft Punk, ktorý bude výsledkom kreatívnej snahy umeleckého tímu BBC Worldwide a finančnej podpory významných medzinárodných partnerov," vyjadril sa Gellé.

Formácia Daft Punk vznikla v roku 1993 v Paríži a tvoria ju Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter. Známymi sa stali už debutovou nahrávkou Homework (1997), ktorá okrem iných obsahovala aj single Da Funk a Around The World. O štyri roky neskôr vydali album Discovery (2001) s hitmi One More Time alebo Harder, Better, Faster, Stronger. Táto nahrávka dostala vizuálnu podobu v animovanej snímke Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003) japonského režiséra Kazuhisu Takenouchiho. Nasledovali štúdiovka Human After All (2005), soundtrack k sci-fi Tron: Dedičstvo (2010) a album Random Access Memories (2013) obsahujúci hit Get Lucky. Známi sú tiež tým, že kladú dôraz na vizuálnu prezentáciu svojej tvorby a špecifické sú ich živé vystúpenia. 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: BBC Daft Punk dokumentárny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov