Hororový seriál Walking Dead pokračuje: Malá ochutnávka už koncom leta

Walking Dead
11.03.2015Filmové novinkyAmerická televízia AMC uvedie koncom leta v premiére spinoff seriálu Walking Dead (2010), pričom už o rok by sa mala na obrazovky dostať aj druhá séria. V pondelok o tom informovali zástupcovia AMC. Názov pripravovaného projektu však zatiaľ držia v tajnosti. V médiách sa ako možné názvy šou objavili Fear the Walking Dead či Cobalt.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Walking Dead vzniká podľa rovnomenného komiksu Roberta Kirkmana. Seriál sa zameriava na následky apokalypsy, ktorá zmenila ľudí na zombie. V centre príbehu je skupina jednotlivcov, ktorí nešťastie prežili. Na čele s bývalým policajným dôstojníkom Rickom Grimesom v podaní Andrewa Lincolna cestujú naprieč USA a hľadajú si nový domov, v ktorom by ich neohrozovali zombie. Čím je ich situácia bezútešnejšia, tým viac ich vôľa prežiť núti robiť takmer čokoľvek.


Halloweenska dávka strachu: 10 hororov, ktoré musíte vidieť


Prvú sériu spinoffu bude tvoriť šesť epizód. Dej sa tentoraz presunie do Los Angeles, kde sa skupinka preživších v podaní Cliffa Curtisa, Kim Dickens, Franka Dillanea a Alycie Debnam-Carey bude snažiť uniknúť pred živými mŕtvolami. „Vedomie, že sme uzavreli kontrakt na dve série, nás posilňuje v tom, čo robíme, a to že zástupcovia AMC súhlasili s produkciou, považujem za prejav naozajstnej dôvery,“ vyznal sa Kirkman.


Populárne a kradnuté: Aké sú najsťahovanejšie seriály za rok 2014?


„Osobne to vnímam ako znak toho, že sú rovnako ako my presvedčení, že sa nám podarilo splniť cieľ, a to prísť s niečím originálnym, čo by vzdalo hold pôvodnej šou a rozšírilo svet, ktorý som vytvoril, a priniesť do toho príbehu niečo nové. Som vďačný, že máme možnosť vyrozprávať tento úžasný príbeh a ukázať fanúšikom, že pokiaľ ide o Walking Dead, videli zatiaľ iba nepatrný zlomok toho celého,“ pokračuje Kirkman. „Máme k dispozícii skvelých scenáristov a hviezdne herecké obsadenie,“ doplnil producent Dave Erickson, ktorý je podľa vlastných slov z pripravovaného diela rovnako nadšený ako Kirkman.

Zdroj: SITA 

Tagy: Walking Dead spinoff nová séria

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov