Erotický kinohit úplne bez sexu: Drsná cenzúra pobúrila fanúšikov!

50 odtieňov sivej
12.03.2015Filmové novinkyVietnamské kiná premietajú snímku Päťdesiat odtieňov sivej (2015) bez sexuálnych scén. Informoval o tom britský denník The Independent. Ako sa ukázalo, vietnamskí cenzori povolili uvedenie filmu v krajine až po tom, čo z neho vystrihli všetky sexuálne scény. Celkovú dĺžku titulu tak skrátili o približne dvadsať minút.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Film mal silnú reklamu, takže sme boli nadšení a zvedaví," povedala pre The Independent filmová fanúšička Xuan Thao. "Chceli sme vedieť, o čom je všetok ten rozruch," doplnila, pričom tiež vysvetlila, že v cenzurovanej verzii nebol žiaden sex. "Film bol určený pre osoby staršie ako 16 rokov, ale nevyžadoval si žiadne vekové obmedzenie. Mohlo ho vidieť aj päťročné dieťa. Dokonca trailer mal viac sexu. Mali to už radšej zakázať všetko," povedala Thao. "Mali nám oznámiť, že ho prestrihali. Nikto nerozumel, čo sa vo filme deje, najmä keď ste nemali potuchy o BDSM praktikách alebo ste nečítali knihu," uviedla zasa Bien Thuy Nguyen. 

Podľa fanúšikov chcela vláda povolením titulu v krajine ukázať, že je liberálnejšia, modernejšia a otvorenejšia. Avšak cenzorský úrad vraj nebol pripravený ustúpiť a výsledok jeho práce spôsobil, že snímka napokon pritiahla do kín len malý počet ľudí. "Nie sme deti, ktoré treba chrániť pred sexuálnymi scénami. Učitelia nám stále hovoria, že sledovanie takých scén poškodzuje morálku a spôsobuje zlé správanie, ale miesto toho, aby učili, ako riešiť sexuálne problémy, robia veci horšími, keď zakazujú prístup k informáciám," vyjadrila sa Nguyen. V okolitých krajinách ako Indonézia, Kambodža či Malajzia premietanie filmu cenzori úplne zakázali. 


Filmový sex mimo kamier: VIDEO obdarenej krásky plné trápnosti


Príbeh bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej sa sústredí na vzťah nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya. Autorka E. L. James pôvodne písala príbeh ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master Of Universe. Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu - Edward Cullen a Bella Swan. James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala a rozdelila na tri časti.

Román obsahuje explicitné erotické scény s BDSM praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou. Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami sú mimoriadne populárne. Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 100 miliónov kópií. Všetky tri časti vyšli aj v slovenskom preklade. Vo filmovom spracovaní režisérky Sam Taylor-Johnson si zahrali Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Luke Grimes, Marcia Gay Harden, Max Martini či Rita Ora. 

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: 50 odtieňov sivej cenzúra

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov