Historický úspech filmu Rýchlo a zbesilo 7: Celosvetové tržby lámu rekordy

Rýchlo a zbesilo
18.04.2015Novinky v kináchAmerický film Rýchlo a zbesilo 7 (2015) si od svojho uvedenia do kín pripísal na konto viac ako miliardu amerických dolárov (v prepočte viac ako 924 miliónov eur). Ide pritom o prvú snímku spoločnosti Universal Pictures, ktorej sa podarilo prekonať túto hranicu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zástupcovia Universal Pictures navyše predpokladajú, že celosvetovo by tržby mohli dosiahnuť až 3,39 miliardy dolárov. Štáty ako Nemecko, Holandsko, Švédsko či Peru ju uviedli do kín 1. apríla. V Spojených štátoch amerických ju začali premietať o dva dni neskôr, pričom tu si od svojho uvedenia pripísala na konto 265,3 milióna dolárov. Miliardu dolárov prekonal v tržbách naposledy filmTransformers: Zánik (2014). Rýchlo a zbesilo 7 je celkovo 20. snímkou, ktorej sa podarilo pokoriť túto hranicu.

V akčnom trileri Rýchlo a zbesilo 7 režiséra Jamesa Wana si zahrali Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Elsa Pataky, Tyrese Gibson, Christopher "Ludacris" Bridges, Lucas Black, Jason Statham, Kurt Russell i Paul Walker, ktorý tragicky zahynul v novembri 2013. Práve jeho nečakaná smrť skomplikovala nakrúcanie filmu. Produkcia napokon pokračovala od apríla 2014 s upraveným scenárom, keďže Walker, predstaviteľ jednej z hlavných postáv, pred smrťou stihol nakrútiť len približne polovicu potrebných záberov. Chýbajúce scény dorábali s dvojníkom a tiež s bratmi zosnulého herca, Calebom a Codym. V postprodukcii tvorcovia použili technológiu CGI a dosiaľ nezverejnené zábery nakrútené pre predchádzajúce filmy zo série. Scenár napísal Chris Morgan. 

Zdroj: SITA  lu 

Foto: internet

Tagy: Vin Diesel Paul Walker Rýchlo a zbesilo 7 rekord

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov