Nový X-meni valcujú svojich predchodcov vo veľkom štýle

Jennifer Lawrence v X-Men: Days of Future Past
04.06.2014Novinky v kináchBRATISLAVA - Celosvetové tržby snímky X-Men: Budúca minulosť (2014) dosiahli 500,2 milióna dolárov ( zhruba 367,6 milióna eur), čím sa stala najúspešnejším zástupcom série o X-Menoch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Filmu sa to podarilo už po druhom víkende v kinách. Doterajším rekordérom série bol Posledný vzdor s tržbami 459,4 milióna dolárov.

V akčnom sci-fi účinkujú herci z pôvodnej trilógie o mutantoch (2000, 2003, 2006) ako Patrick Stewart či Ian McKellen po boku mladších predstaviteľov rovnakých superhrdinov zo snímky X-Men: Prvá trieda, ako sú James McAvoy a Michael Fassbender. Okrem nich si úlohy mutantov zopakovali aj Hugh Jackman, Jennifer Lawrence, Ellen Page, Halle Berry alebo Nicholas Hoult. Film režiséra Bryana Singera slovenské kiná premietajú od 22. mája. 

Snímka X-Men: Budúca minulosť je inšpirovaná rovnomenným príbehom z komiksovej série The Uncanny X-Men. Úplne nová zostava mutantov v ňom bojuje vo vojne o prežitie svojho druhu. Neľútostný boj zúri v dvoch rôznych časových rovinách, preto v ňom môžu spojiť sily hrdinovia pôvodnej trilógie a ich mladšie verzie. Všetci musia za každú cenu zmeniť minulosť, aby zachránili budúcnosť. 

Najbližšie sa mutanti X-Men vrátia na plátna kín v roku 2016, kedy je na 27. mája naplánovaná americká premiéra filmu X-Men: Apocalypse. Znovu by si v ňom mali zahrať James McAvoy, Michael Fassbender a Jennifer Lawrence. 

Prehľad celosvetových tržieb jednotlivých filmov zo série X-Men: 
1. X-Men: Budúca minulosť - 500,2 milióna dolárov 
2. X-Men: Posledný vzdor - 459,4 milióna dolárov 
3. Wolverine - 414,8 milióna dolárov 
4. X-Men 2 - 407,7 milióna dolárov 
5. X-Men Origins: Wolverine - 373,1 milióna dolárov 
6. X-Men: Prvá trieda - 353,6 milióna dolárov 
7. X-Men - 296,3 milióna dolárov 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: scifi X-men Marvel fantasy

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj