Filmové premiéry roku 2017: Kiná ovládne Blade Runner, Spider-Man aj Cuky a Luky

06.01.2017Novinky v kináchRok 2017 sa bude znovu niesť v znamení bohatej filmovej ponuky. Fanúšikovia už teraz odpočítavajú dni do dlho očakávaných premiér, ktoré prinesú pokračovanie úspešných hollywoodskych filmov, ale aj absolútne novinky. Zahanbiť sa však rozhodne nenechá ani česko-slovenská kinematografia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Veľký čínsky múr 

Najväčšia stavba na svete je opradená mnohými mýtmi. Jedného z nich sa chopil legendárny režisér Čang Yimou, ktorý s pomocou Matta Damona nakrútil veľkolepé dobrodružné fantasy, v ktorom nepôjde o nič menšie než o záchranu ľudskej civilizácie. Hollywoodska superstar hrá zoceleného žoldniera Williama Garina, ktorý prišiel na ďaleký východ získať tajomstvo strelného prachu. Mimoriadne nebezpečná misia v exotickom prostredí však nemohla dopadnúť dobre.

Slovenská premiéra: 5.1. 2017 

Všetko alebo nič 

Najpredávanejšia kniha Evity Urbaníkovej sa dočkala svojej dlho očakávanej filmovej podoby. Linda (Táňa Pauhofová) a Vanda (Klára Issová) sú pohľadné tridsiatničky, nerozlučné kamarátky a spolumajiteľky malého kníhkupectva. Linda je rozvedená, má malú dcéru a pocit zodpovednosti. Ten naopak chýba Vande, slobodnej kráske, ktorá mužov priťahuje ako magnet. A tak hľadá toho pravého. V obchode s nimi pracuje Edo (Ľuboš Kostelný), ktorý tiež túži po láske, ale ako introvertný gay to má ťažké. Film je príbehom o vzťahoch, ktoré nás valcujú a na ktoré sa nezabúda.

Slovenská premiéra: 12.1. 2017

Päťdesiat odtieňov temnoty

V pokračovaní romantickej drámy Päťdesiat odtieňov sivej (2015) znovu uvidíte skvelé herecké obsadenie. Tento raz ešte o odtieň tmavšie. Jamie Dornan a Dakota Johnson sa opäť vrátia ako Christian Grey a Anastasia Steele. Christian sa snaží nalákať opatrnú Anu Steele späť do svojho života. Nakoniec mu dá ešte jednu šancu. Kým však Christian zápasí so svojimi vnútornými démonmi, Anastasia musí čeliť hnevu a závisti žien. 

Slovenská premiéra: 9.2. 2017

Mohlo by vás zaujímať: Ťažké začiatky: 7 celebrít, ktoré dobre poznajú chudobu

John Wick 2 

Príbeh profesionálneho zabijaka pokračuje. V akčnom krimithrilleri sa znovu predstaví v hlavnej úlohe Keanu Reeves. Nebude chýbať poriadna dávka napätia, akcie a adrenalínových scén. Gauneri žijú v obavách, že sa raz budú musieť postaviť nebezpečnému vrahovi, ktorý nemá s nikým zľutovanie. John Wick prichádza.

Slovenská premiéra: 23.2. 2017 

Únos

V novodobých dejinách sa krajiny rozdeleného Česko-Slovenska ocitli v situáciách, kedy pojmy zločin a štátna moc evokovali jedno a to isté. Prezident odmietne vymenovať Predsedovho šikovného Chalaniska za ministra a dovolí si v správe o stave Republiky kritizovať Vodcu, čo spôsobí pád vlády. Vojna začína. Trvá roky a lemujú ju mŕtvi, v označených aj neoznačených hroboch. Príbeh filmu sa inšpiroval reálnymi udalosťami, ktoré otriasli slovenskou spoločnosťou v deväťdesiatych rokoch.

Slovenská premiéra: 2.3. 2017

Piráti Karibiku: Mŕtvi muži nerozprávajú

Piata časť pripraví pre fanúšikov prekvapenie v podobe dvoch nových postáv. Sú nimi kapitán Salazar (Javier Bardem) a Henry (Brenton Thwaites). V ukážke môžu diváci vidieť Salazara, ktorý napadol loď s cieľom nájsť piráta Jacka Sparrowa. "Nájdite mi Sparrowa, odovzdajte mu odkaz od kapitána Salazara a povedzte mu...smrť si ho nájde," hovorí kapitán Henrymu. Režisérmi piateho dobrodružného filmu o pirátoch Karibiku sú Joachim Ronning a Espen Sandberg. Scenár napísal Jeff Nathanson. V úlohe kapitána Jacka Sparrowa sa opäť objaví ikonický Johnny Depp.

Slovenská premiéra: 25.5. 2017

Zakladateľ

V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35 000 pobočiek po celom svete.

Slovenská premiéra: 19.1.2017 

Mohlo by vás zaujímať: Top 10 slovenského Facebooku: Rytmus je suverén, ako vyzerá zvyšok rebríčka?

Cuky Luky Film

Cuky a Luky vám predstavia príbeh, v ktorom spoznáte začiatok ich šialeného priateľstva. Každá prichádza z ineho sveta. Každá si žije svoj život. Cuky je videobloggerka s túžbami po sláve, Luky zas celebrita na výslní, ktora má všetko, čo by si človek mohol priať. Okrem jedinej veci - lásky. Aby Luky získala muža svojich snov, musí z obyčajnej ženy z ľudu urobiť pravú Miss. Čo sa však stane, ak tou obyčajnou ženou bude práve expertka na trapasy, Cuky?

Slovenská premiéra: 20.4. 2017

Spider-Man: Návrat domov

Populárny komixový hrdina hlási návrat. V očakávanom filme o obľúbenom marvelovskom superhrdinovi sa predstaví talentovaný Tom Holland ako Peter Parker. Pavúčí muž sa opäť snaží zosúladiť bežný stredoškolský život s povinnosťami superhrdinu. To však vôbec nie je jednoduché. 

Slovenská premiéra: 6.7. 2017

Záhradníctvo: Rodinný priateľ

Filmová trilógia Záhradníctvo sa skladá z troch samostatných filmov. Odohrávajú sa na pozadí najdramatickejších období minulého storočia a časovo predchádzajú obľúbenému filmu Pelíšky. Rozpráva o troch rodinách: rodine leteckého rádiotelegrafistu, rodine majiteľa kaderníckeho salónu a rodine majiteľa záhradníctva. Obsiahne 20 rokov života postáv, ktoré museli v týchto pohnutých časoch prežiť najlepšie roky svojich životov.

Slovenská premiéra: 11.5. 2017

Život

Snímka Život rozpráva príbeh šesťčlennej posádky Medzinárodnej vesmírnej stanice, ktorá sa ocitne na samotnom pokraji jedného z najdôležitejších objavov ľudských dejín. Ide o prvý dôkaz o existencii mimozemského života na Marse. Ako členovia posádky pokračujú vo svojom výskume, forma skúmaného života sa ukazuje byť oveľa inteligentnejšia, než ktokoľvek očakával.

Slovenská premiéra: 1.6. 2017

Mohlo by vás zaujímať: 4 najtvrdšie scény zo Sám doma očami odborníka: Tak toto by banditi prežili iba ťažko

Múmia

Keď ležíte celé storočia zatvorený v ozdobenej rakve a obviazaný gázou, musí vo vás nečakaná sloboda prebudiť túžbu spraviť niečo mimoriadne. Princezná Ahmanet by chcela zničiť celý svet. Dokáže ju tajná organizácia zvaná Prodigium zastaviť? Herecké obsadenie v zložení Tom Cruise, Russell Crowe, Sofia Boutella je zárukou úspechu.

Slovenská premiéra: 8. 6. 2017

Blade Runner 2049

Tridsať rokov po udalostiach prvého filmu odhaľuje nový Blade Runner a dôstojník losangeleskej polície K (Ryan Gosling) dlho ukryté tajomstvo. Jeho význam má natoľko zásadný vplyv, že by mohlo úplne rozvrátiť posledné zvyšky ľudskej spoločnosti. Toto odhalenie ho núti začať pátrať po Rickovi Deckard (Harrison Ford). Práve on je bývalý Blade Runner losangeleskej polície, ktorý je už 30 rokov nezvestný.

Slovenská premiéra: 5. 10. 2017

Zdroj: telkáč 

Foto: koláž Telkáč, Video: YouTube

Tagy: Múmia Únos Všetko alebo nič Veľký čínsky múr Piráti Karibiku: Mŕtvi muži nerozprávajú John Wick 2 Päťdesiat odtieňov temnoty Zakladateľ Cuky Luky Film Život Spider-Man: Návrat domov Záhradníctvo: Rodinný priateľ Blade Runner 2049

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj