Nový český film ohúri hudbou od držiteľky Oscara!

Miluji tě modrě
18.01.2017Novinky v kináchValentín príde do kín už 26. januára vďaka novej romantickej komédii Miluji tě modrě od producentov filmov Probudím se včera, Jak básnici čekají na zázrak, či Pojedeme k moři.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pod scenárom výtvarne a nežne spracovaného príbehu je podpísaný Jaroslav Papoušek (1929-1955), ktorého filmy Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky, či séria komédií o rodine Homolkových, sa stali doslova kultovými.

VIDEO Najúspešnejší český a slovenský film v zahraničí: Mladá vrahyňa valcovala kiná

Réžie sa ujal skúsený Miloslav Šmídmajer, ktorý už má  na konte niekoľko spoluprác s významnými osobnosťami. Spomedzi českých umelcov úzko spolupracoval medzi inými aj s Oscarovým režisérom, Milošom Formanom, či s rockovou kapelou Nazareth, o ktorej nakrútil celovečerný dokument s podtitulom Nekonečný rockový mejdan (2013). So svetovo uznávaným operným spevákom Lucianom Pavarottim spolupracoval v roku 2006 na dokumente Pavarotti v Praze.

Na svoj nový film sa mu podarilo „uloviť“ ďalšiu významnú osobnosť z hudobného sveta. Je ňou česká skladateľka a speváčka, Markéta Irglová, ktorá v minulosti získala Oscara za najlepšiu filmovú hudbu (film Once, 2008). “Som rád, že Markéta na moju ponuku prikývla, a že bude jej krásna hudba súčasťou ďalšieho filmu, navyše českého,“ povedal producent a režisér Miloslav Šmídmajer.

Popri hudbe Oscarovej skladateľky vo filme zaznie aj hudba výborného speváka a skladateľa, Michaela Foreta, s názvom No Right/No Wrong. „Túto pieseň som vybral preto, že presne zapadla do jednej scény a skvele ju oživila. Naviac je to jedna z najlepších českých piesní, ktoré som v minulom roku počul“, uviedol režisér.

Hlavnou postavou je sympatický maliar a kunsthistorik, Dávid (Václav Jílek), ktorý práve prežíva nie veľmi šťastné obdobie. Dostane výpoveď z Národnej galérie, býva pod jednou strechou so svojou matkou jogínkou (Táňa Medvecká), nedarí sa mu ani skvelý výtvarný projekt so svojim bohémskym otcom (Vladimír Kratina) a navyše je bez priateľky. Až jedného dňa objaví vo výklade klenotníctva krásnu aranžérku Terezu (Denisa Nesvačilová), do ktorej sa zamiluje na prvý pohľad. Má to však jeden háčik – jeho nová láska má žiarlivého priateľa (Rostislav Novák), ktorý je navyše skvelý vrhač nožov! A tak sa jeho život ocitá hore nohami...

Zdroj: mb  PR 

Foto: Magic Box Slovakia

Tagy: Miluji tě modrě Markéta Irglová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov