VIDEO Masaryk zbiera úspechy ešte pred premiérou: Pozrite si exkluzívny trailer!

28.01.2017Novinky v kináchSpoločnosť Garfield film zverejnila prostredníctvom služby YouTube oficiálny trailer k česko-slovenskej historickej dráme Masaryk režiséra Juliusa Ševčíka.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Snímka, s českým hercom Karlom Rodenom v titulnej úlohe, sa zameria na obdobie v živote diplomata a politika Jana Masaryka pred druhou svetovou vojnou. Slovenskí diváci si film, ktorý má na konte 14 nominácií na ceny Český lev, budú môcť pozrieť v kinách od 23. marca. 

Vo svetovej premiére Masaryka predstavia na 67. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Berlinale, ktorý sa uskutoční od 9. do 19. februára. Snímku uvedú v rámci sekcie Berlinale Special. Film sa už na konci minulého roka dočkal aj limitovanej bratislavskej predpremiéry v kine Mladosť. 

Scenár novinky napísali Petr Kolečko, Alex Königsmark a Julius Ševčík. Okrem Rodena si v snímke zahrali aj Oldřich Kaiser, Jiří Vyorálek, Robert Jašków, Eva Herzigová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Martin Hofmann, Ján Greššo, Ján Jackuliak, Hanns Zischler, Arly Jover, Paul Nicholas, Dermot Crowley či Milton Welsh. 

Zdroj: SITA 

Foto: totalfilm.cz, Video: YouTube Garfield film

Tagy: Masaryk

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov