Do kín vtrhne nový superhrdina: VIDEO Black Panther má byť iný, dokázať to chce vizuálom

Film Black Panther
21.01.2018Novinky v kináchNa komiksovú tímovku Avengers: Infinity War si ešte pár mesiacov počkáme. To ale neznamená, že štúdio Disney/Marvel nám dovtedy nebude servírovať sólovky jednotlivých superhrdinov, ktorých uvidíme neskôr pokope. Už o pár dní, konkrétne 15. februára si svoju premiéru odbije očakávaná snímka Black Panther. O čom bude?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hlavnou postavou snímky je T'Challa/Black Panther (Chadwick Boseman). Ten sa po smrti otca stáva novým kráľom technicky najvyspelejšej krajiny sveta, ktorá nesie meno Wakanda a pred okolitým svetom sa snaží ukrývať.

Ako nový vodca krajiny sa snaží vyrovnať so stratou otca menom T’Chaka, no zároveň je odhodlaný pokračovať v naplnení jeho veľkého odkazu a dedičstva. Keď sa však Wakanda dostane do obkľúčenia dvoch nepriateľov, ktorí majú v úmysle spôsobiť jej národu zánik, musí Black Panther použiť svoj nový oblek a zvýšenú silu, rýchlosť či zmysly, aby dokázal ubrániť nielen krajinu, ale aj zvyšok sveta.

Režíruje Ryan Coogler (Creed) a okrem Chadwicka Bosemana v hlavnej role sa dočkáme aj iných zvučných mien - napríklad Lupita Nyong’o ako Dora Milaje, Danai Gurira čoby Okoye a Michael B. Jordan v role Killmongera, bývalého T’Challovho priateľa, z ktorého sa stal jeho rival. Okrem nich však aj Daniel Kaluuya (nedávno hviezdil v Get Out), Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett a v neposlednom rade tu máme Foresta Whitakera v role spirituálneho mentora Zuriho. Zájdete do kina? 

Zdroj: telkáč 

Foto: SITA, Video: Youtube

Tagy: Black Panther

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov