Ľúbostná dráma Krok do tmy mieri do kín

Krok do tmy
12.06.2014Novinky v kináchBRATISLAVA - V utorok večer sa v bratislavskom Cinema City Aupark uskutočnila premiéra filmu Krok do tmy. V kinách budú film premietať od dnes (12. júna).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Scenáristami slovenskej novinky sú Marián Puobiš a Miloslav Luther, ktorý je zároveň aj režisérom snímky. V minulosti sa už podpísal pod tituly ako napríklad Kráľ drozdia brada (1984), Zabudnite na Mozarta (1985), Mahuliena zlatá panna (1987), Anjel milosrdenstva (1993) či Tango s komármi (2009). 

Krok do tmy je ľúbostná dráma z obdobia päťdesiatych rokov minulého storočia. Vznikla na motívy novely Alfonza Bednára Rozostavaný dom z roku 1956. V hlavnej úlohe, ako lekár a bývalý partizánsky veliteľ Martin Dubovský, sa predstavil Marko Igonda. Martin sa nevie vyrovnať so svojou krvavou minulosťou. Počas vojny musel totiž vyniesť krutý rozsudok, preto sa po rokoch bráni prijať ponúkanú kariéru a prepadá vášni v mimomanželskom vzťahu s politickou agitátorkou. Jeho manželkou Evou je Monika Haasová a milenku Soňu stvárňuje česká herečka Kristýna Boková. Vo filme si zahrali aj Miroslav Donutil a viacerí slovenskí herci ako Peter Nádasdi, Attila Mokoš, Ady Hajdu, Boris Farkaš, Ján Greššo či Marián Geišberg.  

Snímku začali nakrúcať pred troma rokmi v prostredí Strážovských vrchov, v Uhrovci, na Jankovom vŕšku, ale aj v Bratislave. Kameramanom je Igor Luther.

 

 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Krok do tmy Marko Igonda Marián Puobiš Miloslav Luther Monika Haasová Kristýna Boková

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj