Bláznivý animák je späť: S obľúbenými príšerkami zažijete Strašidelnú dovolenku

Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka
04.07.2018Novinky v kináchPripojte sa k obľúbenej rodinke príšer, ktorá sa vydáva na dovolenku na luxusnom parníku! Všetko nasvedčuje tomu, že Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok partie si konečne na chvíľu oddýchnu od zvyčajných problémov. No len do momentu, kedy sa Drakula nezamiluje do šarmantej kapitánky lode, Ericky. Hlava upírskej rodiny však netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov…
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pre rusko-amerického režiséra Genndyho Tartakovského nebol návrat k sérii Hotel Transylvánia jednoduchý. „Milujem tieto postavy, no ak som sa mal pustiť do tretieho filmu, potreboval som, aby sa dostali niekam, kde ešte neboli - fyzicky aj emocionálne,” hovorí Tartakovsky. 

„O to v novom filme ide. Nielenže sa Drakulova partia dostala do exotických prostredí, ale aj vzťah Drakulu s Mavis sme otočili na hlavu. Drakula tentokrát nie je ustráchaný rodič, ktorý sa bojí o dcéru, ktorá sa zamiluje a má dieťa, je to Mavis, ktorá má strach o otca, ktorý sa po druhýkrát zamiluje. A možno je ten strach na mieste možno sa nachádza v skutočnom nebezpečenstve.”


Mohlo by vás zaujímať: Komiksovky, biografie, rozprávky aj akčné filmy: Toto nás čaká v druhej polovici roka


Tartakovsky hovorí, že film bol trochu inšpirovaný jeho životom. „Keď som skončil prácu na druhom filme, potreboval som dovolenku - a moja rodina ma prekvapila výletnou plavbou,” hovorí. „Myslím, že filmy Hotel Transylvánia majú rodiny v obľube pretože sú o nich,” hovorí režisér. „Každá rodina je iná - no v skutočnosti sú rovnaké. A preto sa s týmito filmami  dokážu stotožniť ľudia po celom svete.”

„Posolstvom filmu je, že všetci sme rovnakí - ľudia či príšery. Ešte nikdy však Drakulovarodina nečelila väčšiemu nebezpečenstvu, akým je Ericka,” dodáva producentka Michelle Murdocca. Ericka totiž nie je len nádherná a inteligentná kapitánka lode, ktorá Drakulovi ukradla srdce (ak nejaké upíri majú) a votrela sa do jeho partie. Je tiež kľúčom k tajomstvu, ktoré môže znamenať skazu pre všetkých - je totiž vnučkou Abrahama van Helsinga, legendárneho lovca príšer. Celá plavba je vlastne len zámienkou na zlikvidovanie Drakulu a jeho partie. 

Prostredie parníka je pre postavy úplne novým svetom, hovorí Tartakovsky. „V novom filme je ešte viac vizuálneho humoru a zábavy ako v prvých dvoch. Nie je to len plavba - je to dobrodružstvo. Dostanú sa nové, exotické mesta, napríklad do stratenej Atlantídy. Je v tom však aj dávka nebezpečenstva, keďže začnú uvažovať nad tým, či ich kapitánka Erickanevedie do pasce.“ 

Hotel Transylvánia 3 bol pre príšery - a pre animátorov veľkým krokom vpred. „Tretí film je oveľa väčší ako prvé dva,” hovorí režisér. “Navštívili sme v ňom niekoľko nových lokácii. Bermudský trojuholník, stratenú Atlantídu, podmorskú sopku - všetko miesta, kde si môžu príšery dobre oddýchnuť.”
Nie všetko sa však oproti minulým častiam zmenilo. „Je vzrušujúce pozorovať postavy mimo hotela - no parník je svojím spôsobom tiež hotel, takže sme mohli využívať podobný typ humoru,” smeje sa Tartakovsky.

Tretí film nadväzuje na Tartakovského typický štýl animácie známy z prvých dvoch dielov. „V predošlých filmoch sme museli hľadať spôsoby, ako Genndyho jedinečný štýl dostať do situácii, v ktorých bolo veľa dialógov. V tomto filme je ich však oveľa menej, je viac vizuálny,” hovorí Alan Hawkins, vedúci tímu animátorov. Veľkou výzvou pre animátorov bola najmä podmorská sopka. „Keď nám o tejto scéne prvýkrát povedal, zavládlo hrobové ticho.” Problémom bolo navrhnúť sopku tak, aby nevyčnievala zo sveta Hotelu Transylvánia. „Náš film je farebný a svetlý, takže sopka nemohla byť tmavá a strašidelná. No ak sa pozriete na zábery akejkoľvek podmorskej sopky, presne také sú,” hovorí dizajnér Scott Willis.

Podobnou výzvou bol napriek minimálnemu času na plátne Bermudský trojuholník. „Je to očividný vtip - Bermudský trojuholník vo filme je skutočný, veľmi hlboký trojuholník uprostred oceánu, do ktorého padá voda,” hovorí Ford. Po vytvorení prostredí sa mohol Hawkins so svojim tímom venovať postavám. Novými hrdinami Hotelu Transylvánia sú v treťom diele kapitánka Erickaa jej pra-prastarý otec, legendárny lovec príšer, Abraham van Helsing.

Aj výzor niektorých zo známych hrdinov prešiel zmenami, keďže na dovolenke sú oblečené inak. „Niektoré z týchto zmien nám prácu uľahčili, iné sťažili,” hovorí Hawkins. „Drakula má napríklad len kraťasy a havajskú košeľu, čo je oveľa jednoduchší odev ako jeho typický plášť.“

ZAUJÍMAVOSTI

• Režisér Genndy Tartakovsky dabuje v origináli postavy Blobbyho a jeho syna.

• Po skončení práce na Hoteli Transylvánia 2 vzala rodina režiséra Genndyho Tartakovského na dovolenku na výletnú plavbu. Keď videl, ako tam rodiny spolu fungujú podobne ako v hoteli, inšpirovalo ho to k napísaniu tretieho filmu, v ktorom sa Drakula s partiou vydajú na plavbu.

• Ak sa prizriete scéne s Bermudským trojuholníkom bližšie, medzi loďami spoznáte niekoľko známych lodí, ktoré sa vraj v oblasti skutočne stratili.

• Dennisov obrovský pes sa prvýkrát ukázal v krátkom filme Šteňa!, ktoré sa v kinách objavilo minulý rok pred filmom Emoji Film. Pôvodne sa mal v novom filme ukázať len na chvíľu, no diváci si ho zamilovali a tak sa stal jeho dôležitou súčasťou.

• Pozorne sledujte scénu v lietadle, kde posádka Gremlinov rozdáva pasažierom sladkosti - na ich obaloch nájdete kopu zašifrovaných vtipov.

Zdroj: ITAfilm 

Foto: ITAfilm, Video ITAfilm

Tagy: Hotel Transylvánia: Strašidelná dovolenka

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov