Emotívny a strhujúci dokument: VIDEO Žil rýchlo a zbesilo, Som Paul Walker!

Paul Walker
29.07.2018Novinky v kináchPaul Walker zomrel po tragickej autonehode takmer pred piatimi rokmi. Diváci ho poznali najmä zo série akčných filmov Rýchlo a zbesilo, no objavil sa v mnohých ďalších snímkach. Zanechal za sebou rodinu a mnoho známych, ktorí ho milovali. Svoj krátky život prežil naplno. Miloval rýchlosť a sám tvrdil, že žil aj zomrie za volantom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Spoločnost Paramount Network teraz zverejní dokument s mnohými videami z jeho života, ktoré ľudia ešte nevideli. Dokument dotvoria výpovede hercov, rodiny a priateľov, ktorí ho poznali a milovali. Tvorcovia zverejnili trailer k dokumentu Som Paul Walker!

Paul Walker zahynul pri tragickej nehode 30. novembra 2013 v Santa Clarite v Kalifornii. Sedel na mieste spolujazdca. Diváci teraz budú môcť nahliadnuť do jeho života prostredníctvom dokumentu, ktorý odpremiéruje 11. augusta spoločnosť Paramount Network. Tvorcovia zverejnili prvý trailer, v ktorom na neho spomínajú priatelia, rodina a hereckí kolegovia a zároveň vzdávajú hold mladému hercovi, ktorí mal v čase smrti len 40 rokov. 

Rád žil rýchlo

V dokumente uvidíme okrem iného zábery z čias, keď bol Walker ešte dieťa. Už vtedy mal rád rýchlosť. „Rád chodil rýchlo. Hneď, ako som bola dosť stará, aby som sa dokázala držať pevne, sedela som za ním na jeho 'Big Wheel' a prežívala jazdu svojho života,“ spomína v traileri sestra Ashley s úsmevom na tvári.

V traileri sa objavili aj ďalší členovia jeho rodiny vrátane jeho bratov. „Môžem povedať, že spravil veľa vecí, ktoré zmenili život mnohým ľuďom,“ povedal jeho ujo Rhett Walker. „Bol to 'rozdávač'. Rád dával ľuďom všetko, čo mohol.“ Jeho brat Caleb povedal, že by bol Paul šťastný aj bez slávy a bohatstva. „Vždy hovoril, že chce byť rangerom. Zarobiť ročne 28-tisíc a žiť niekde v púšti. To je to, čo chcel naozaj robiť,“ povedal Caleb. 

Záleží mi na dcére a surfovaní

„Moja dcéra, moje surfovanie - to je život a to je to, na čom mi záleží,“ povedal Rob Cohen, ktorý režíroval prvý diel Rýchlo a zbesilo. „Kinematografia (dokument) to všetko nezachytila, ani sa to nedá,“ dodal. Walkerov manažér Matt Luber dodal, že to bol herec, ktorý bol jednou nohou dnu a jednou von.

„Dokázal jednoducho zmiznúť.“ Bol milovníkom a bojovníkom, vytváral balans medzi protikladmi. Jeden z jeho kolegov Tyrese Gibson povedal na záver traileru zrejme doposiaľ najemotívnejšiu vec. „Pokiaľ ste ho milovali tak, ako sme ho milovali my, povedali by ste si, 'prečo on a nie my?'“

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: YouTube/Paramount Network, Video: YouTube/Paramount Network

Tagy: dokument Paul Walker

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov