Venom u kritikov prepadol, no diváci ho milujú: VIDEO Tajný recept producentov na úspech

08.10.2018Novinky v kináchDo kín po dlhšom suchu dorazili dve dlhoočakávané snímky - marvelovka Venom a film Zrodila sa hviezda. Väčšia pozornosť sa venovala Venomovi, ktorého si zahral Tom Hardy. Zatiaľ čo kritici ho veľmi nepochválili, diváci ho milujú. Za otvárací víkend zarobil celosvetovo vyše 200 miliónov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zdá sa, že Venom úplne porazil doterajší októbrový rekord v rámci otváracieho víkendu. Doteraz kraľoval rebríčkom film Gravity so ziskom 55,8 milióna dolárov. Ďalšia marvelovka spoločnosti Sony Pictures rekord hravo pokorila. Venom utŕžil za otvárací víkend v USA 80 miliónov dolárov a celosvetovo 205 miliónov. Vyzerá to tak, že film bude divácky úspešný a pol miliardu má istú už teraz.

Tajný recept na úspech

Tento úspech zrejme nakopne aj možné pokračovanie filmu, o ktorom sa hovorí. Snímka je jedným z ťahúňov spoločnosti Sony Pictures v rámci ich vlastnej komixovej zbierky, ktorú tvorí 900 charakterov z Marvelu, na ktoré má spoločnosť práva. Práve Venom bol jedným z projektov, po ktorom produkcia túžila. 

Šéf divízie domácej distribúcie spoločnosti Sony Adrian Smith pre Variety povedal, že štúdio dokázalo prekonať nedostatočné hodnotenie tým, že kladie dôraz na faktor zábavy. „Vždy bolo cieľom vytvoriť film, ktorý by si mohli vychutnať naozaj všetci diváci,“ uviedol. 

U kritikov prepadol, no diváci ho milujú

Bohužiaľ, kým diváci sú z filmu nadšení, kritici to vidia inak. Kritizujú najmä veľmi slabý príbeh a hlavného hrdinu označujú za chaotického, hlúpeho klauna. Diváci však majú iný názor, čo je pre spoločnosť skvelá správa. Produkcia Venoma stála okolo sto miliónov dolárov a s výsledkami otváracieho víkendu je viac menej jasné, že tvorcovia aj spoločnosť budú ziskoví.

Venom má zatiaľ skvelý nábeh na obrovský komerčný úspech, práve to by malo dodať Sony Pictures dostatok sebavedomia na ich ďalšie projekty. Spoločnosť zatiaľ síce oficiálne projekty neoznámila, no vo vývoji by mali byť dve snímky - Morbius a Silver & Black. V Morbiusovi by si podľa producentov Venoma mal zahrať Jared Leto, frontman kapely Thirty Seconds to Mars, ktorý stváril Jokera v Jednotke samovrahov od DC.

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Sony Pictures

Tagy: Tom Hardy Venom

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov