Po dlho očakávaných Avengers sa tešte na nového Spider-Mana: Toto o ňom potrebujete vedieť

11.04.2019Novinky v kináchTieto mesiace sú pre Marvel maniakov tie najobľúbenejšie. Ako by aj nie, keďže v marci sme si užívali Captain Marvel, na konci apríla prichádza dlhoočakávané pokračovanie Avengerov a po nich nasleduje druhá časť Spider-Mana: Ďaleko od domova. A práve na poslednú zmienenú Marvelovku sa pozrieme bližšie. Čo o nej vieme a potrebujeme vedieť?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Už sú to dva roky, odkedy sme uzreli prvý samostatný film o Spider-Manovi z dielne MCU. Skvelé dobrodružné scifi s dávkou humoru a hlavne mladou hviezdou Tomom Hollandom sa zapáčilo divákom. Tento rok sa môžeme tešiť na pokračovanie. Aj keď, pri Marvelovkách majú jednotlivé filmy postupnosť, a tak ťažko predpokladať, ako to celé nakoniec dopadne, keďže nás tento mesiac čaká ešte premiéra Avengers: End Game. Preto je aj ďalšia časť o pavúčom mužovi zahalená rúškom tajomstva a sedí na začiatku neznámej budúcnosti MCU. Čo ale zatiaľ vieme?

Natáčanie filmu sa začalo v júli 2018 a zabalili to 16. októbra. Na premiéru sa môžeme tešiť 4. júla 2019. Spider-Man príde v novom obleku, čo vidno na traileri a rovnako sa v ňom Tom Holland predstavil v šou Jimmyho Kimmela.

Podľa už spomínaného dlhoočakávaného traileru, ktorý nám poskytli v januári tohto roka, vieme, že sa do pokračovania vráti Zendaya ako Parkerova spolužiačka Michel Jonesová, spolu s jeho kamarátom Nedom. Marisa Tomei sa opäť vo filme objaví ako Petrova teta May Parkerová. 

Robert Downey Jr prezradil, že sa do filmu nevráti ako Iron Man. Úlohu mentora tentoraz preberie Samuel L. Jackson ako Nick Fury. Možeme teda povedať, že tento rok "patrí" práve jemu, keďže sa mu dostalo veľkého priestoru aj v Captain Marvel (kde v mnohých prípadoch až zatienil hlavnú postavu) a vyzerá to tak, že určitý priestor bude mať aj v pokračovaní Spider-Mana. 

Napriek tomu, že vo filme neuvidíme Iron Mana, sa tu opäť objaví jeho asistent Jon Favreau ako Happy Hogan. Turecký herec Numan Acar bol do filmu obsadený do úlohy Dimitriho, ktorý je podľa komiksu jeden z pôvodných nepriateľov Petra Parkera. Novú postavu Mysteria si zahrá Jake Gyllenhaal, čo potvrdil začiatkom decembra 2019 a v akcii sme ho mohli vidieť v samotnom traileri. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I just realized I’m not playing Spider-Man.

Príspevok, ktorý zdieľa Jake Gyllenhaal (@jakegyllenhaal),

O čo vo filme pôjde?

Keďže Avengers: Endgame ešte len tento mesiac prichádza do kín, je príliš skoro hádať celkové pokračovanie filmu alebo ako to bude pokračovať v MCU. Vieme však, že pokračovanie sa točí okolo európskej cesty, na ktorú Peter ide so svojimi spolužiakmi. 

Zdá sa, že chce na ceste vypustiť rolu Spider-Mana, ale samozrejme, že sa to nakoniec nestane a čoskoro bude musieť využiť všetky svoje schopnosti. Čo je pre mnohých novinkou, ďalší príheh o Spider-Manovi vraj začne len niekoľko minút po tom, kde sa skončí štvrtá časť Avengers.

Podľa predstaviteľa Neda Jacoba Batalona sa zdá, že Mysterio bude skutočne dobrý chlap, čo podporuje aj prvý trailer, pretože pomáha Spider-Manovi v Benátkach s Hydro-Manom. No možno to bude celé inak... Jacob Batalon tiež chcel, aby sa vo filme objavil aj Venom. No je veľmi nepravdepodobné, že by sa Eddie Brock stal súčasťou MCU.

Všetci Spider-Mani pokope v jednom filme?

Vedeli ste o tom, že vznikla petícia, aby si v novom filme zahral aj ikonický predstaviteľ pavúčieho muža Tobey Maguire?... Ako donášač pizze. Fanúšikovani potom doplnili, aby si tú pizzu objednal druhý predstaviteľ Spider-Mana Andrew Garfield. Či sa petícia vyplatila a naozaj sa to vyplní a uvidíme troch Spider-Manov pokope, zistíme až v samostnom filme. Ale bola by to pecka, čo myslíte?

Aj keď je okolo filmu množstvo otáznikov a vďaka tomu sa ho už nevieme dočkať, jedno je však isté. Film Spider-Man: Ďaleko od domova bude isto dôležitým kúskom puzzle v budúcnosti MCU.

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © Sony Pictures, Photo © Columbia Pictures, Video: YouTube/Jimmy Kimmel Live, Totalfilm.cz; Instagram/jakegyllenhaal

Tagy: Marvel Tom Holland Spider-Man: Ďaleko od domova

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov