Tarantinov deviaty film, FOTO obrovské ovácie: Veľká prosba režiséra, neprezrádzajte dej!

24.05.2019Novinky v kináchDeviaty film Quentina Tarantina sa konečne dočkal premiéry. Síce hrozilo, že to svojský režisér nestihne, no napokon sa všetko na dobré obrátilo. Niekoľko mesiacov nevyšiel zo strižne a makal ako drak. Vyplatilo sa. Takmer trojhodinový film zožal obrovské šesťminútové standing ovation. Tarantino mal však len jednu požiadavku, aby nikto nešíril informácie o filme či jeho dej, kým sa oficiálne nedostane do kín.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film Vtedy v Hollywoode mal pred pár dňami premiéru na filmovom festivale v Cannes. Išlo o najočakávanejší film, ktorý bol odkazom na kinematografiu 60. rokov. Vtedy v Hollywoode vytvoril Tarantino ako svoj deviaty film a na festival ho odovzdal 25 rokov potom, čo dostal Zlatú palmu za Pulp Fiction. 

Prosím vás, neprezrádzajte dej

Tentoraz priviedol pred kameru dohromady Leonarda DiCapria s Bradom Pittom. Pozadím príbehu sú skutočné udalosti z roku 1969, kedy bola zavraždená tehotná manželka režiséra Romana Polanského Sharon Tate. S DiCapriom, Pittom a Margot Robbie, ktorá vo filme predstavuje Sharon Tate, do Cannes dorazil lesk veľkofilmu a nadšení fanúšikovia. Vtedy v Hollywoode je prvý film, ktorý Tarantino netočil v produkcii Harveyho Weinsteina, ale štúdio Sony Pictures mu poskytlo 90 miliónov dolárov.

Tarantino vyzval všetkých, ktorí na festivale v Cannes uvidia vo svetovej premiére jeho novú snímku, aby jeho obsah nezverejňovali. V otvorenom liste podľa agentúry AFP napísal, že diváci si zaslúžia rovnaký zážitok z filmu, ako tí na premiére. O zápletke snímky sa vie len veľmi málo. Podobnú výzvu kritikom aj divákom adresoval tiež juhokórejský režisér Pong Čung-ho, ktorého film Kisaengčchung (Parazit) bol v hlavnej súťažnej sekcii už predstavený.

Zdroj: ČTK 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Vianney Le Caer/Invision, Video: Facebook/Once Upon a Time In Hollywood

Tagy: Quentin Tarantino Vtedy v Hollywoode

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov