Film roka je tu: Nolanova výprava vesmírom rozhodne stojí za to!

Interstellar
06.11.2014Novinky v kináchDo našich kín sa dnes dostáva megalomanská výprava za hranice poznaného vesmíru, silný príbeh o rodičovstve, prekonávaní nepredstaviteľného a hlavne boj o záchranu života na chátrajúcej Zemi. Interstellar je jedným z najlepších filmov roka (ak nie ten úplne najlepší) a ten, kto si pochutnal na posledných Nolanových snímkach Inception alebo Návrat temného rytiera, odíde z kina spokojný.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V nie až tak vzdialenej budúcnosti je na tom naša Zem zle-nedobre. Z neba takmer konštantne padá prach a piesok, pestovať je možné už len kukuricu a jedným z takýchto farmárov je Matthew McConaughey alias Cooper. Ten sa po zhode podivných okolností stane veliteľom posádky na ceste naprieč Slnečnou sústavou, kde sa červou dierou pri Saturne má dostať do úplne inej galaxie a nájsť tam podmienky na nový život.

Pridajte si k tomu sprievodnú hudbu od nikoho iného ako majstra Hansa Zimmera, vynikajúcu kameru Hoyte van Hoytemu a odrazu vám stopáž 2 hodiny a 50 minút nepríde vôbec veľa. Po pozemskom rozpovedaní príbehu sa vydávame na epický výlet vesmírom (k dejovej linke na Zemi sa však pravidelne a s vynikajúcim strihom pravielne vraciame), na konci ktorého nemá prísť nič iné, len Cooperov návrat na Zem. Malej múdrej dcére sa predsa neklame a slovo otca je slovo otca. Nebol by to však Nolan, ktorý diváka nikdy nenechá byť si stopercentne istý ohľadne toho, čo bude nasledovať a aký zvrat v príbehu každú chvíľu môže nastať.

Sám Nolan priznal inšpiráciu Kubrickovou Vesmírnou Odyseou. Vie, že zvuk sa vo vákuu nešíri a predsa tie výbuchy v otvorenom vesmíre majú silu aj bez zvuku. Všetky časti príbehu vám na konci zázračne (nie však nasilu) zapadnú do seba ako puzzle a pri odchode z kina budete mať chuť byť chvíľu sami, premýšľať o cennosti a relativite času a nejeden rodič sa o niečo viac poponáhľa domov za svojim dieťaťom. Na Interstellar jenoducho musíte ísť do kina.

Premiéra: 6. novembra 2014
Originálny názov: Interstellar
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2014
Žáner: sci-fi / dráma
Dĺžka: 169 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 2D
Zvuk: Dolby Digital/DTS/SDDS
Oficiálna stránka: www.interstellarmovie.com

Réžia: Christopher Nolan
Scenár: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Kamera: Hoyte Van Hoytema
Hudba: Hans Zimmer
Hrajú: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, William Devane, Michael Caine, Wes Bentley,Jessica Chastain, Casey Affleck, John Lithgow, Ellen Burstyn, Elyes Gabel, Mackenzie Foy, Topher Grace, Leah Cairns, David Oyelowo, Bill Irwin, Liam Dickinson, David Gyasi, Timothée Chalamet,Matt Damon a i.

Zdroj: telkac.sk 

Tagy: Matthew McConaughey Interstellar

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov