Premiéry, ktoré si nesmiete nechať ujsť: Toto nás čaká v prvej polovici roka 2020

Premiéry 2020
01.01.2020Novinky v kináchZa sebou máme zaujímavý filmový rok, poďme sa teda pozrieť, aké filmové lahôdky nás čakajú v prvej polovici toho nového.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Malé ženy

Začiatok roka prinesie aj novú adaptáciu knihy spisovateľky Louise May Alcott z roku 1868. Okrem dojemného príbehu sa môžeme tešiť na vynikajúce herecké zoskupenie. Hlavné postavy totiž stvárnili Saoirse Ronan, Florence Pugh, Emma Watson, Timothée Chalamet a skvelá Meryl Streep.


Mohlo by vás zaujímať: Milovaní Weasleyovci vyrástli: Aha, ako sa zmenili predstavitelia čarodejníckej rodiny


Dolittle

Známy Dr. Dolittle sa tiež dostane do kín v januári, no v úplne inom prevedení, ako sme ho poznali doteraz. Zverolekára Johna Dollitla stvárni Robert Downey Jr. a príbeh sa bude odohrávať vo viktoriánskom Anglicku. Dollitle zistí, že sa vie rozprávať so zvieratami a túto schopnosť chce využiť aj v službách mladej kráľovnej Viktórie. Svoju nezvyčajnú schopnosť však musí za každú cenu udržať v tajnosti.

1917

Film 1917 je síce už dlhšie na svete, no v našich kinách ho uvidíme až vo februári. Už teraz údajne patrí k adeptom na množstvo ocenení. O čo vo filme pôjde? Dvaja vojaci majú v priebehu ôsmich hodín doručiť z jednej strany západného frontu na druhú dôležitú správu, ktorá môže zachrániť viac ako 1600 vojakov, ktorí mieria do pasce. O réžiu tejto vojnovej drámy sa postaral Sam Mendes a hudbu vytvoril talentovaný Thomas Newman.


Mohlo by vás zaujímať: Disney rozprávky skrývajú množstvo zaujímavostí: Toto ste o nich určite nevedeli!


Volanie divočiny

Na konci februára sa do kín dostane aj ďalšia adaptácia známej knižnej predlohy Jacka Londona - Volanie divočiny. Režisér Chris Sanders vybral do roly dobrodruha Johna Thorntona charizmatického Harrisona Forda, ktorému najlepšieho priateľa bude robiť pes Buck. Máme sa teda na čo tešiť, keďže dobrodružné postavy mu naozaj pristanú. 

Mulan

Svoj priestor dostane v roku 2020 aj ďalšia prerábka známeho animáku z dielne Disney. Režisérka Niki Caro posunie v marci do kín veľkolepú dobrodružnú snímku Mulan. Známy rozprávkový príbeh snáď netreba ani bližšie predstavovať, stačí len povedať, že bojovníčku Mulan stvárni Liu Yifei a okrem nej sa vo filme objaví aj Donnie Yen, Jet Li či Li Gong.

Tiché miesto 2

Horor Tiché miesto sa zaslúžene stal v roku 2018 veľkým hitom. A nepotreboval ani na to veľa slov. Tento rok nás čaká vytúžené pokračovanie, pričom réžie sa opäť ujme Johna Krasinski. Kým v prvej časti sa objavil aj ako jeden z hlavných hrdinov, v dvojke bude už len sedieť na režisérskom kresle. Tvorcovia sľubujú však aj nové tváre, tak uvidíme, či bude pokračovanie, ktorého sa dočkáme v marci, rovnako úspešné.


Mohlo by vás zaujímať: Rami Malek odhaľuje zákulisné pikošky: Bozkával som sa s Craigom!


James Bond

Posledný Craigov James Bond príde na filmové plátna v prvých aprílových dňoch. Skvelý Rami Malek bude mať k dispozícii ako hlavný záporák špeciálnu novú technológiu, ktorou bude ohrozovať ľudstvo. Úlohou agenta 0007 bude tentokrát vyriešiť únos vedca. Na režisérsku stoličku sa posadil Cary Fukunaga a vo filme sa objavia aj ďalšie známe tváre, ako napríklad Ralph Fiennes, Naomie Harris, Lashana Lynch či Ben Whishaw.

Rýchlo a zbesilo 9

Máj prinesie v poradí deviatu časť akčného filmu Rýchlo a zbesilo. Do režisérskeho kresla sa po dlhšej prestávke vráti opäť Justin Lin. V tejto časti uvidíme v úlohe záporačky opäť krásnu Charlize Theron, no budeme sa musieť zaobísť bez stálic, ako je Jason Statham či Dwayne Johnson.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: koláž Telkáč, Video: Youtube

Tagy: Rýchlo a zbesilo James Bond Malé ženy Tiché miesto Dolittle Mulan Volanie divočiny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov