Vesmírna odysea režiséra Batmana fascinuje: Zarába obrovské peniaze

Interstellar
17.11.2014Novinky v kináchFilm Interstellar (2014) dosiahol v nedeľu 16. novembra svetové tržby vo výške 321,9 milióna amerických dolárov (v prepočte približne 257 miliónov eur). Snímka Christophera Nolana mala americkú premiéru 5. novembra, do slovenských kín sa dostala o deň neskôr. Náklady na jej výrobu sa vyšplhali na 165 miliónov dolárov (v prepočte približne 132 miliónov eur).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Interstellar utŕžil od uvedenia v USA takmer 98 miliónov dolárov. Výrazne sa mu darilo aj v Číne, kde tržby dosiahli 42 miliónov dolárov, pričom v tejto krajine snímku uviedli až v stredu 12. novembra. V rebríčku filmov s najvyššími celosvetovými tržbami z kín v roku 2014 sa Interstellar drží na 27. mieste. Na vrchole rebríčka stále kraľuje snímka Transformers: Zánik (2014), ktorá od svojho uvedenia v kinách po svete utŕžila 1,087 miliardy dolárov (v prepočte približne 868 miliónov eur). 


Mohlo by vás zaujať: Christopher Nolan s Batmanom definitívne skončil!


V snímke Interstellar si zahrali Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain či Michael Caine. Film rozpráva príbeh o vesmírnych prieskumníkoch, ktorí cestujú naprieč červou dierou s cieľom nájsť pre ľudstvo obývateľnú planétu, a tak ho zachrániť pred vyhynutím. 

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: Christopher Nolan Interstellar

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov