VIDEO Na plátna kín prichádza dokument Attila: Film o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici

Attila Végh
30.01.2020Novinky v kináchUž dnes príde do slovenských kín dokumentárny film Attila producenta a režiséra Petra Větrovského. Snímka mapujúca tŕnistú cestu jedného z najúspešnejších športovcov súčasnosti predstaví bojovníka MMA Attilu Végha aj v polohách, v ktorých ho fanúšikovská obec nemusí poznať. Ukáže ho nielen ako športovca, ale aj ako manžela, syna a otca, ktorým sa stal začiatkom tohto roka.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dokumentárny film rozpovedá Attilov príbeh už od raného detstva. Vďaka výpovediam rodiny, blízkych, priateľov, kolegov, športovcov, umelcov, súperov, ale aj doteraz nezverejneným archívnym záberom môžu diváci a diváčky nahliadnuť do jeho súkromia a sledovať kroky, ktoré ho doviedli k úspechu v ringu, a to aj napriek tomu, že naň spočiatku nemal mnoho predpokladov.

Snímka o svetovom šampiónovi mapuje cestu skromného chlapca z Gabčíkova až na samotný trón MMA v Spojených štátoch amerických, pričom odhaľuje Attilove výhry i prehry. Film nerozpráva len príbeh svetového šampióna, ale aj Attilu Végha pracujúceho päť rokov na poli v Rakúsku, pričom ukáže i prípravu a zákulisie zápasu storočia proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi, do ktorého Attila vstupoval ako outsider a v ktorom si vybojoval víťazstvo.

„Tento film nie je len o ťažkej ceste späť na vrchol a o veľkom víťazstve v zápase storočia. Je tiež o človeku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, je o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť. Film o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal,“ povedal o snímke Větrovský, ktorého podľa vlastných slov od začiatku fascinovala Attilova ľudskosť a postupne si ho získalo aj jeho neskutočné odhodlanie, ktorého sa stal svedkom. „Toto nie je len veľký príbeh veľkého šampióna, toto je veľký príbeh veľkého človeka,“ poznamenal s uznaním.

Zdroj: SITA 

Foto: Continental Film, Video: Youtube

Tagy: dokument Attila Végh Attila

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov