Koniec prázdnych kín: Víkendovou hviezdou sa stala nemecká komédia

Ilustračný obrázok
22.06.2020Novinky v kináchPo mesiacoch, keď boli kiná zatvorené a stopku dostali pre nový koronavírus všetky odvetvia kultúry na Slovensku, začína slovenskému filmovému trhu svitať nádej na lepšie časy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Na nemeckú komédiu Takmer dokonalé tajomstvá sa prišlo uplynulý víkend pozrieť do kina 7796 divákov. "Stala sa tak jednotkou uplynulého víkendu," informovala Stanislava Borská z distribučnej spoločnosti Bontonfilm.

"Tento výsledok by bol vynikajúci aj za normálnych okolností pred koronakrízou, o to cennejší je v situácii, keď ešte viacero kín vrátane celej jednej siete multiplexov nespustilo svoju prevádzku," dodala.


Mohlo by vás zaujímať: Slovenské oscary nakoniec odovzdajú v septembri: TOTO sú najväčší favoriti na zisk ocenenia


Film Takmer dokonalé tajomstvá je remake kultovej talianskej snímky Úplní cudzinci. V Nemecku sa stal najúspešnejšou nemeckou komédiou roka 2019. Pikantný a mimoriadne aktuálny námet o fenoméne smartfónov, ktoré toho o nás často vedia viac než naši najbližší, nepochybne oslovil aj slovenských divákov.

Z premiérových výsledkov filmu majú radosť kinári aj filmoví distribútori. "V neposlednom rade je to skvelá správa i pre samotných divákov, keďže táto komédia môže pomôcť naštartovať celý kinotrh a tým primäť producentov nasadzovať do distribúcie kvalitné a divácky príťažlivé tituly," konštatovala Borská.

Zdroj: TASR 

Foto: Photo by Kilyan Sockalingum on Unsplash, Video: Youtube

Tagy: kino Takmer dokonalé tajomstvá

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov