Návrat k najúspešnejšiemu animáku: V Ľadovom kráľovstve bude párty

Frozen
13.03.2015Novinky v kináchFanúšikovia a fanúšičky rozprávky Ľadové kráľovstvo (2013) sa dočkajú jej pokračovania v podobe celovečerného filmu. Počas štvrtkovej prezentácie krátkeho animáku Frozen Fever, ktorý dnes uvádzajú do amerických kín spolu so snímkou Popoluška, to potvrdili zástupcovia spoločnosti Disney. Názov pripravovaného filmu zatiaľ nie je známy. Prezident Disney Bob Iger však oznámil, že sa na ňom budú podieľať Jennifer Lee, Chris Buck a Peter Del Vecho, ktorí pracovali aj na snímke z roku 2013.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Tvorbu filmu Frozen Fever a návrat do sveta, ktorého súčasťou sú hrdinovia z Ľadového kráľovstva, sme si naozaj užili. Jennifer Lee a Chris Buck prišli s úžasným nápadom na pokračovanie. Budete o tom počuť oveľa viac. Vezmeme vás späť do Arendellu. Sme z toho nadšení," povedal kreatívny riaditeľ spoločností Disney a Pixar Animation Studios John Lasseter. 


Fiktívne postavy s veľkým vplyvom: Elsa z Ľadového kráľovstva je TOP


Pri príležitosti uvedenia snímky Frozen Fever, v ktorej kráľovná Elsa pripravuje narodeninovú oslavu pre princeznú Annu, tiež spoločnosť Disney zverejnila skladbu Making Today a Perfect Day. Tú pre približne sedemminútový film naspievali Idina Menzel a Kristen Bell. 

Ľadové kráľovstvo sa stalo historicky najúspešnejším animovaným filmom po tom, čo si od premiéry v novembri 2013 na konto pripísalo celosvetovo vyše 1,274 miliardy dolárov. Okrem toho sa zaradilo na piatu priečku medzi filmami s najvyššími celosvetovými tržbami z kín. Snímka získala Oscara pre najlepší animovaný film a vďaka skladbe Let It Go na udeľovaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied triumfovala aj v kategórii pôvodných piesní. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Ľadové kráľovstvo Frozen Fever

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov