Smrteľne chorá hviezda (51) Beverly Hills 90210: Je v poslednom štádiu rakoviny a... Odbory sa na ňu vykašľali!

11.03.2023Herci a herečkyLOS ANGELES - Americká herečka Shannen Doherty (51) už verila, že je z najhoršieho vonku, keď jej v roku 2020 lekári oznámili tú najkrutejšiu správu - rakovina prsníka sa vrátila a rovno vo štvrtom, poslednom štádiu. Napriek tomu tmavovláska boj nevzdala a podstupuje náročnú liečbu. Úrady jej však hádžu polená pod nohy... Zrušili jej poistenie!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zdravotné poistenie v USA funguje inak, ako na Slovensku. Nie je povinné a neodvádza sa automaticky z platu - je na každom občanovi, či si poistenie založí a bude si ho platiť alebo nie. A práve na toto doplatila aj kedysi úspešná herečka Shannen Doherty.

Tá sa aktuálne pasuje s posledným štádiom rakoviny prsníka. No keďže nemala dostatok pracovných ponúk, nemohla si dovoliť platiť poistenie a hoci roky odvádzala poplatky umeleckým odborom, tí keď to najviac potrebovala, sa na ňu jednoducho vykašľali. 

„Zaujímalo by ma, prečo ľudí, ako ja, ktorí pracovali od svojich desiatich rokov a platili poplatky SAG-AVTRA (americký odborový zväz zastupujúci umelcov, pozn. red.), odbory opúšťajú, keď nie sme schopní zo zdravotných dôvodov pracovať,“ zamýšľala sa nad neférovými pravidlami v americkom systéme. 

Keby veci fungovali tak, ako by podľa Doherty mali a zdravotné poistenie by jej nezrušili, keď nemala príjem, chodila by pravidelne na preventívne prehliadky a možno by dnes nebola v poslednom štádiu rakoviny. Nemohla si to však finančne dovoliť a to ju zdravotne ohrozilo... Preto teraz odbory zažalovala. 

„Ja a mnoho ďalších sme platili celoživotne poplatky iba preto, aby nám boli zrušené, pretože nespĺňame vaše aktuálne kritériá? Toto nie je v poriadku,“ skritizovala Doherty. 

Autor: © Zoznam/sk

Foto: Fox Network

Tagy: Beverly Hills 90210 Shannen Doherty

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov