Krásna Carrie zo Sexu v meste oslávi 50-ku: V súkromí je ako vymenená!

Sarah Jessica Parker
22.03.2015Herci a herečkySvet ju pozná v úlohe šmrncovnej Carrie Breadshawovej, ktorá vie veľa o sexe a nebojí sa opýtať. Hviezda presláveného seriálu Sex v meste, Sarah Jessica Parkerová, je ale v skutočnosti plachá a prudérna osoba a úspešne sa presadila aj na newyorskej Broadwayi. V stredu oslávi päťdesiatku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

S Carrie zdieľa Sarah vášeň pre elegantné lodičky na vysokých ihlách od Manola Blahnika a trblietavé modely pre pravé dámy. Inak ale už vraj skoro nič. "Nikdy by som si to konzervatívne dievča nedokázal predstaviť v úlohe, ktorá ju nakoniec tak preslávila," uviedol režisér Michael Apted, ktorý obsadil Sarah do svojich filmov Prvorodený (1984) a Smrtiaca liečba (1996).

Je nutné dodať, že v zmluve pre seriál mala ako jediná zo štyroch protagonistiek striktne stanovené "žiadna nahota" a že po prečítaní scenára mala najprv veľké výhrady. Takisto register milencov nemá Sarah zďaleka taký bohatý ako Carrie. Nejaký čas chodila s Nicolasom Cageom, sedem rokov s Robertom Downeym, krátky románik si strihla s Johnom Kennedym mladším. Textár Joshua Kadison sa s rozchodom s ňou vyrovnal piesňou Jessi.

"Nie som na extrovertov," tvrdí herečka s kaskádou vlnitých vlasov a zaujímavou tvárou, ktorá sa v roku 1997 vydala za Matthewa Brodericka, uzavretého, zamračeného majstra suchého anglického humoru a každým kúskom intelektuála. V ňom našla to, čo v seriáli hľadá Carrie od začiatku - parťáka, ktorý by s ňou chodil na blšie trhy, jazdil na bicykli v Central Parku, zdieľal vášeň pre americký futbal a vedel ju rozosmiať.

Veľká fanúšička filmov Woodyho Allena sa s ním stretla pred kamerou v televíznom filme Klauni a v tom istom roku (1995) dostala rolu v snímke Rapsódia v Miami s Antoniom Banderasom. Rok predtým hrala aj v slávnom Ed Woodovi s Johnym Deppom. A rok na to v snímkach Klub odložených žien, Stratení na Manhattane a Mars útočí!.  A súčasne si vydobyla rešpekt aj na doskách, čo znamenajú svet, rolou psa v newyorskej hre Sylvia a ďalšími rolami na broadwayských scénach, oceňovaných kritikou.

Newyorská módna ikona s modrými očami a pehou krásy na brade pochádza zo zapadnutého baníckeho mestečka Nelsonville juhovýchodne od Ohia. Jej rodičia sa rozviedli, keď bola Sarah ešte batoľa, a matka sa neskôr znovu vydala za vodiča nákladiaku a mala s ním ďalšie štyri deti. On bol občas bez práce, a tak sa rodina s ôsmimi deťmi len ťažko pretlkala. Niet divu, že Sarah v mladosti dedila oblečenie po súrodencoch a mala len jeden či dva páry topánok na celý rok. Odtiaľ pochádza jej vášeň pre topánky, údajne má na ne doma celú skriňu.

Od detstva tancovala v baletnom súbore, spievala v Metropolitnej opere a prvú rolu v televízii si strihla už v ôsmich. V jedenástich jej ponúkli úlohu na Broadwayi a celá rodina sa kvôli nej sťahovala do New Jersey. Od tej doby jej zoznam divadelných rolí rozrástol do dĺžky, akou sa môže pochváliť len málo hollywoodskych herečiek. Životná rola bohémskej novinárky Carrie v Sexe v meste z nej urobila hviezdu prvej veľkosti pre filmovú, ale aj reklamnú brandžu, často propaguje oblečenie rôznych značiek. A slávny výrobca topánok Manolo Blahnik po nej dokonca pomenoval aj jeden svoj vzor - SJP.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA

Tagy: Sarah Jessica Parker Carrie Breadshaw

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov