Prostitútka, učiteľka či nevesta: Julia Roberts vždy s noblesou

Julia Roberts
01.04.2015Herci a herečkyO tom, že hviezda takého formátu ako je Julia Roberts, nemá o ponuky na natáčanie núdzu, je zrejme každému jasné. Stvárnila už obrovské množstvo postáv, pričom niektoré boli obzvlášť unikátne. Jedno je však isté, vo všetkých pôsobila elegantne a graciózne.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Americká obľúbenkyňa si našla poriadnu fanúšikovskú základňu a ak patríte medzi nich aj vy, určite poznáte filmy, v ktorých sa objavila, takmer naspamäť. A že ich bolo dosť, o tom netreba ani diskutovať. Čo tak si ale spraviť malú rekapituláciu jej najúspešnejších postáv?

Učiteľka, čo láme srdcia

V roli učiteľky sa Julia Roberts objavila nejeden raz. Neortodoxnú vyučujúci si zahrala v snímke Úsmev Mony Lízy, kde sa na úspešnej dievčenskej škole usilovala presadiť  moderné myslenie a pokrokový spôsob života. Čo však vedenie školy odmieta, to sa jej študentkám začína páčiť a hodiny umenia sa tak pre nich stanú lekciami o živote. V  snímke Moja krásna učiteľka zas predstavuje učiteľku komunikácie, na ktorej hodiny sa zapísal aj vyhodený pracovník hypermarketu. Ona rieši spory s manželom a študent Tom Hanks zase problémy nezamestnaného. A aj keď to vyzeralo na prvý pohľad veľmi zle (vlastne aj na ten druhý), zmena je na dosah ruky. Podarí sa Julii vykresať aj z tohto študenta niečo, alebo ho svojským spôsobom výučby odradí úplne?

Večná nevesta alebo družička?

Budúca nevesta v teniskách, ktorej strach nedovolí dokončiť začatú svadbu, je známa natoľko, aby sa o nej rozhodol napísať aj úspešný novinár.  Záver tejto podivnej naháňačky nevesty a ženíchov už určite všetci poznáte. Videli ste ale, ako predviedla svoje svadobné (ne)schopnosti aj v inom filme? Družička svojmu najlepšiemu priateľovi nedopomohla dostať sa k oltáru. Práve naopak, neprejavila sa ani ako najlepšia kamoška, ani ako obstojná družička. Ukázala sa ako bláznivá a zaľúbená ženská. Nuž, raz sa jej k oltáru nechce , inokedy odtiaľ ťahá niekoho druhého.


Áno, beriem: Filmová svadba desaťkrát inak


Vplyvná v politike i rozprávkovej krajine

Po boku pána Wilsona sa v jeho súkromnej vojne prejavila ako silná a nebojácna žena, ktorej schopnosti siahajú ďalej ako za hranice Spojených štátov. Jej predvídavosť a šikovnosť po boku Toma Hanksa zachránila množstvo ľudí, samozrejme, všetko s noblesou jej vlastnou. Zákerná a chamtivá, aj taká môže byť krásna oscarová herečka. V jednej z najnovších verzií Snehulienky totiž stvárnila jej majetkom opantanú macochu. Povráva sa však, že nielen vo filme má nábeh na nie veľmi milú osobu. Hollywoodske zlatíčko totiž má problémy s nejedným kolegom.


Keď herci hercov kritizujú: Urážkami na adresu kolegov nešetria


Žena ľahkých mravov či silná a odvážna matka?


25 rokov romantickej komédie Pretty Woman: Všetko mohlo byť inak


Rola, ktorá ju vystrelila na herecké výslnie, je s ňou spájaná od začiatku až doteraz, nehľadiac na to, koľko iných postáv si už zahrala. Skoro rozprávkový príbeh prostitútky, ktorú zachránil princ v bielej limuzíne. Nesmieme však zabudnúť na postavu, ktorá bola už v začiatku predurčená na obrovský úspech a zrejme aj bez väčšieho pričinenia Julie Roberts by sa stal slávnym. Skutočný príbeh totiž vždy ľudí baví bez ohľadu na to, kto stvárnil hlavnú postavu.

Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet, telkáč

Tagy: Julia Roberts

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj