S hviezdami legendárnej Modrej lagúny sa život nemaznal: Bankrot, depresia a alkohol

Christopher Atkins a Brooke Shields v Modrej lagúne
30.03.2015Herci a herečkyRomantický príbeh nevinnej lásky vo filme Modrá lagúna svojho času dojal celý svet. Od jej natočenia však ubehlo neuveriteľných 35 rokov a predstavitelia hlavných hrdinov sa poriadne zmenili. Čo všetko Christopher Atkins a Brooke Shields prežili a ako ich to poznačilo?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Brooke Shields sa narodila so striebornou lyžičkou v ústach ako dcéra bohatého obchodníka so šľachtickými koreňmi. Už vo veľmi mladom veku začala s modelingom a preslávila sa reklamou na džínsy od Calvina Kleina. V kariére herečky sa jej darilo hneď od začiatku skvelo. Po debute v kontroverznom filme Dievčatko natočila Modrú lagúnu a ďalšie snímky. Úspechy na plátne i v seriáli Priatelia jej priniesli vlastný sitkom Správna Susan.

Dvojnásobná mamička nemala núdzu ani na lásku, keďže ju spájali s viacerými významnými mužmi. V roku 1997 sa vydala za  Andreho Agassiho, no sobáš o dva roky neskôr anulovali. Tým pravým bol pre ňu nakoniec scenárista Chris Henchy, ktorému porodila dve deti. Populárna herečka ako čerstvá mamička bojovala s psychickou poruchou, no nehanbila sa o tom rozprávať a problém s pomocou antidepresív vyriešila.

Christopher Atkins pôvodne dúfal, že sa stane profesionálnym bejzbalovým hráčom, no keď ho zradilo koleno, nasledovalo množstvo operácií. Mladík sa však uchytil, aj vďaka svojmu sexi opálenému telu a blond kučerám, v modelingu. Skutočnú slávu spoznal až po natočení filmu Modrá lagúna. Hercovi sa podarilo nájsť skutočnú lásku, keď si len po šiestich mesiacoch známosti vzal austrálsku modelku Lynne Barron.

Jeho šťastie netrvalo dlho, pretože Christopherov manažér spreneveril peniaze svojich klientov a on skončil na mizine. Finančné problémy spôsobili aj to, že sa Atkins oddal alkoholu. Zo závislosti sa dostal najmä vďaka svojej krásnej manželke, s ktorou majú dve deti. V priebehu rokov si stihol zahrať vo viacerých filmoch i seriáloch a dokonca vlastní spoločnosť zamenranú na športové potreby.

Zdroj:  SITA telkac.sk/ľgh; Foto: Columbia Pictures  Glenn Francis  www.PacificProDigital.com 

Foto: Columbia Pictures, SITA, Glenn Francis, www.PacificProDigital.com

Tagy: Brooke Shields Christopher Atkins Modrá lagúna

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov