Náhla SMRŤ Dana Heribana (†43): Uznávaný lekár ODHALIL pravdepodobnú príčinu... INFARKT to zrejme nebol!

25.05.2023Herci a herečkyBRATISLAVA - Informácia o náhlom úmrtí obľúbeného slovenského herca Dana Heribana (†43) bola pre všetkých obrovským šokom. Nad tým, čo mohlo byť príčinou jeho nečakaného skonu, sa zamyslel uznávaný lekár Milan Kulkovský. Infarkt je menej pravdepodobný!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Správa o smrti Dana Heribana bola o to šokujúcejšia, že umelec mal len 43 rokov a netrpel žiadnymi zdravotnými problémami. Ako sa neskôr ukázalo, už deň predtým sa sťažoval na veľké bolesti chrbta, kvôli čomu vyhľadal aj zdravotnú pomoc. Na druhý deň ráno mu zlyhalo srdce. 

Príčina jeho náhleho skonu nateraz nie je známa. No skloňovalo sa slovo infarkt. To je však podľa uznávaného slovenského lekára menej pravdepodobné. „Podľa dostupných informácií je na základe mojich skúseností pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa žiaľ prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta,“ vyjadril sa na sociálnej sieti Instagram. 

„Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa "zaručené" informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu,“ dodal Milan Kulkovský. A naozaj, všetky ťažkosti, ktorými Heriban trpel tesne pred skonom, napovedajú, že príčinou by skutočne mohla byť akútna disekcia aorty. 

Ako píše vusch.sk, symptómom pre túto diagnózu je náhle vzniknutá bolesť na hrudníku, vo vrchnej časti chrbta alebo medzi lopatkami (bolesť je ostrá, trhavá, veľmi silná), ktorá smeruje do krku alebo smerom dolu po chrbte, až do brucha a panvy. Podľa miesta postihnutia aorty disekciou je nevyhnutná buď okamžitá operačná alebo medikamentózna liečba. 

 

Autor: © Zoznam/sk

Foto: Ján Zemiar

Tagy: Dano Heriban

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov