Vždy excelentná čarodejnica Hermiona: Boj za práva žien berie osobne

Emma Watson
14.04.2015Herci a herečkyBritská herečka Emma Watsonová sa v stredu 15. apríla dožíva 25 rokov. Milióny fanúšikov si mladá herečka získala postavou nadanej čarodejnice Hermiony Grangerovej z mimoriadne úspešnej filmovej série Harry Potter. Rolu bystrej hrdinky, ktorá jej vyniesla celosvetovú slávu i značný majetok, prvýkrát stvárnila ako deväťročná. Pôvabná Watsonová svoj talent predviedla tiež vo filmoch Môj týždeň s Marilyn (2011), To je koniec! (2013) alebo Noe (2014). V roku 2014 sa herečka stala veľvyslankyňou dobrej vôle OSN s cieľom prispievať k zrovnoprávneniu mužov a žien.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Emma Charlotte Duerre Watsonová sa narodila 15. apríla 1990 vo francúzskom Paríži do právnickej rodiny Chrisa a Jacqueline Watsonovcov. Po rozvode rodičov sa s matkou a mladším bratom Alexom presťahovala do anglického Oxfordshire vo Veľkej Británii. Už ako školáčka prejavovala záujem o herectvo, prvé skúsenosti nazbierala v školských divadelných predstaveniach. Ako deväťročná sa Watsonová na podnet svojho učiteľa zúčastnila konkurzu na úlohu čarodejnice Hermiony Grangerovej v pripravovanom filmovom spracovaní knižného bestselleru od J.K. Rowlingovej Harry Potter a kameň mudrcov (Harry Potter and the Philosopher's Stone, 2001). Konkurz vyhrala a čarodejnicu s brilantným intelektom presvedčivo stvárnila vo všetkých ôsmich pokračovaniach slávnej fantasy ságy. Podľa vlastných slov herečka so svojou filmovou hrdinkou zdieľa veľkú lásku ku knihám a k mačkám. V roku 2011 sa Emma Watsonová predstavila v menšej úlohe maskérky Lucy v životopisnej dráme My Week with Marilyn (Môj týždeň s Marilyn, 2001). Následne sa rozhodla pre hereckú prestávku, počas ktorej sa sústredila na štúdium na americkej Brownovej univerzite (Brown University). Tú úspešne ukončila v roku 2014 ziskom bakalárskeho titulu z anglickej literatúry. Na striebornom plátne sa opäť objavila v skutočnými udalosťami inšpirovanej dráme The Bling Ring (Bling Ring: Ako VIP-ky, 2013). Zahrala si znudenú bohatú dcérku zabávajúcu sa okrádaním hollywoodskych prominentov. Naposledy herečka výrazne zažiarila v historickom veľkofilme Noah (Noe, 2014) po boku hviezdneho Russella Crowea. Aktuálne sa pripravuje na natáčanie rozprávkového muzikálu z dielne Walt Disney s názvom Beauty and the Beast (Kráska a zviera), kde stvárni hlavnú úlohu krásnej Belle.


Magické obsadenie slávnej rozprávky: Kto pribudne k Hermione?


V júli roku 2014 sa mladá Britka stala veľvyslankyňou dobrej vôle v Organizácii spojených národov (OSN). Angažuje sa vo Výbore pre rovnosť pohlaví a posilnenie postavenia žien, konkrétne v kampani HeForShe. "Práva žien vnímam veľmi osobne, sú zakotvené hlboko v mojom živote, takže táto príležitosť je pre mňa skutočne úžasná," uviedla Emma Watsonová.

Zdroj: TASR 

Foto: SITA

Tagy: Emma Watson

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov