Zbožňovaný MacGyver na dôchodku: Zo ženského idolu sa stal deduško!

Richard Dean Ander­son ako MayGyver
26.04.2015Herci a herečkyRichard Dean Ander­son sa na Slovensku preslávil predovšetkým rolou legendárneho MacGyvera, ktorý dokázal bombu vyrobiť snáď aj zo žuvačky. Obľúbený má herec dnes už neuveriteľných 65 rokov a je možné, že ak by ste ho stretli na ulici, ani by ste ho nespoznali.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Príťažlivý, no najmä vynaliezavý tajný agent Angus MacGyver sa v premiére naposledy objavil pred neuveriteľnými 23 rokmi. Dodnes si ho však diváci pamätajú ako stelesnenie šikovnosti a umu, ktoré ho dokázali s pomocou švajčiarskeho nožíka dostať aj z tých najhorších situácií. 

Seriál MacGyver na obrazovkách zotrval sedem rokov a svoj úspech si udržal do samého konca. Neskôr sa Anderson ukázal aj v jeho dvoch filmových pokračovaniach. Po ukončení natáčania herecké úspechy pokračovali a Richard sa stal jednou z tvárí seriálu Hviezdna brána. Objavil sa dokonca aj v animovanej sérii Simpsonovci, kde nadaboval sám seba.

Richard Dean Ander­son sa pôvodne túžil stať hokejistom, no športovú kariéru mu prekazila dvojitá fraktúra ruky. Svoju pozornosť obrátil na herectvo, ktoré študoval na dvoch univerzitách, hoci žiadnu nedokončil. V túžbe naplniť svoj sen skúšal šťastie vo viacerých veľkomestách, vystupoval ako komediant, žonglér a dokonca bol aj členom rockovej kapely.

Napriek tomu, že ho ženy vždy zbožňovali sa Anderson nikdy neoženil. Láske sa však nevyhol a s Apryl Prose má dcéru Wylie, ktorá sa narodila v roku 1998. V súčasnosti sa venuje charite, športu a hudbe, dokoca sa pokúšal aj komponovať. Zo ženského sexidolu sa stal sympatický deduško na dôchodku.

Zdroj: telkac.sk/ľgh 

Foto: rdanderson.com, iconosquare.com

Tagy: Richard Dean Ander­son MacGyver

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov