Neznášajú svoje filmy: Drsné slová hercov na adresu filmov, v ktorých si zahrali

Stoj, lebo mamička vystrelí!
28.05.2015Herci a herečkyObčas sa v práci nedarí ani hereckým hviezdam a niekedy sa stane, že sa za svoju prácu doslova hanbia. Nasledujúcich desať hercov a a herečiek však snímky, v ktorých si zahrali, doslova nenávidia a najradšej by vrátili čas, aby ich ponuky mohli odmietnuť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Sylvester Stallone – Stoj, lebo mamička vystrelí! (1992)

Pokiaľ ide o jeho hereckú kariéru, Sylvester Stallone sa väčšinu na projekty nesťažuje. Napriek tomu existuje snímka, na ktorú nie je celkom hrdý. „Urobil som niekoľko naozaj veľkých chýb. Film Stoj, lebo mamička vystrelí! bola tou najhoršou. Ak budete chcieť niekoho prinútiť, aby sa priznal k vražde, jednoducho mu pustite ten film. Do pätnástich minút prizná všetko!“ vyjadril sa svojho času Sly na adresu zrejme najmenej obľúbeného filmu, v ktorom si zahral.


Prečítajte si: Sylvester Stallone prekonal všeličo: Skončil na ulici a takmer zomrel!


Alec Guinness – Hviezdne vojny (1977)

V čase, keď si herec stvárnil Obi-Wan Kenobiho v Hviezdnych vojnách, mal za sebou už niekoľko úspešných snímok. Medzi nimi napríklad Most cez rieku Kwai či Lawrence z Arábie. Počas natáčia Hviezdnych vojen však na adresu snímky povedal: „Okrem tých peňazí ľutujem, že som sa na to vôbec dal. Dialógy sa stále menia a pritom sa len mierne zlepšujú. Navyše som už príliš starý a nestíham mladým.“ Táto úloha mu však priniesla obrovský úspech a ďalšiu nomináciu na Oscara (prvú sa mu podarilo aj premeniť za úlohu vo filme Most cez rieku Kwai). Vo svojej autobiografii spomenul príhodu, keď chcel od neho fanúšik autogram a pritom sa mu pochválil, že Hviezdne vojny videl už viac ako stokrát. Guinness mu podpis prisľúbil pod podmienkou, že si film nepozrie už nikdy.

Bob Hoskins – Super Mario Brothers (1993)

71 ročnému britskému hercovi účinkovanie vo filme Mona Lisa (1986) prinieslo hneď dve prestížne ocenenia v kategórií Najlepší herec – cenu BAFTA a Zlatý glóbus. Za postavu Georga v tomto filme si vyslúžil dokonca aj nomináciu na Oscara. Napriek tomu existuje v jeho kariére snímka, ktorú by dnes radšej vytesnil. V roku 2011 v rozhovore pre časopis Guardian odpovedal redaktorovi takto:

Čo bola najhoršia práca, akú ste kedy robili?
Super Mario Brothers.

Čo bolo vaším najväčším sklamaním?
Super Mario Brothers.

Ak by ste mohli napravil niečo z vašej minulosti, čo by ste zmenili?
Nehral by som v Super Mario Brothers.

George Clooney – Batman a Robin (1997)

Iste, snímka Batman a Robin mala slušné zárobky, no vo všetkých ostatných ohľadoch bola doslova prepadákom. Nadšení neboli ani samotní fanúšikovia komiksových hrdinov a v konečnom dôsledku ani Goorge Clooney, ktorý bol jedným z hlavných účinkujúcich (ďalej sú to napríklad Arnold Schwarzenegger, Chris O'Donnell, Uma Thurman a Alicia Silverstone).

David Cross – Alvin a Chipmunkovia 3 (2011)

Po premiére nového filmu býva zvykom, že sa herci, ktorí si v ňom zahrali, vyjadrujú o svojej najnovšej snímke veľmi pozitívne a pochvalne. David Cross však v prípade tretej časti snímky o spievajúcich veveričkách zvolil trochu iný postup a komik sa v talkshow Conana O'Briana o filme vyjadril, že  je to „veľká reklama na Carnival Cruise Lines“ (výletná loď, ktorá sa vo filme objavila). Zároveň vyzval divákov, aby si v žiadnom prípade nešli film pozrieť do kina.

Katherine Heigl – Nabúchaná (2007)

Film Judda Apatowa o neplánovanom tehotenstve sprevádzal relatívne veľký úspech a herečke pomohol udržať si status jednej z najlepšie platených herečiek Hollywoodu, no samotná Katherine Heigl sa s ním celkom nestotožnila. Neskôr sa vyjadrila, že film je „trochu sexistický. Ženy zobrazuje ako xantipy, bez zmyslu pre humor a nervóze, zatiaľ čo mužov vykresľuje ako roztomilých, bláznivých a vtipných.“


Mohlo by vás zaujímať: Z detskej modelky nádherná herečka: Kto sa skrýva v roztomilom dievčatku?


Charlize Theron – Falošná hra (2000)

Hoci akčný triler Falošná hra svojím hereckým obsadením (Ben Affleck, Gary Sinese, Charlize Theron) a režisérom (John Frankenheimer) sľuboval slušný filmový zážitok, nestalo sa. Nielenže snímka nezarobila dostatok peňazí, vyslúžila si najmä mnohé negatívne ohlasy nohých kritikov, vrátane vyjadrenie herečky, ktorá veľavravne povedala, že „Falošná hra nebol dobrý film.“

Mark Wahlberg – Udalosť (2008)

Mark Wahlberg si mimo iného zahral aj učiteľa prírodných vied v mysterióznom trileri režiséra M. Night Shyamalana a dnes svoje rozhodnutie ľutuje. Už samotný námet šíriacej sa epidémie, ktorá pripravuje ľudí o pud sebazáchovy, je prinajmenšom nešťastný a taký sa zdá byť aj samotný herec – teda aspoň pokiaľ ide o túto snímku. Počas tlačovej konferencie k  filmu Boxer (2010) sa vyjadril aj na adresu snímky Udalosť a koncentrácia nevyberaných slov v jeho vyjadrení bola hrozivá.

John Cusack – Radšej umrieť (1985)

John Cusack údajne nenávidel kultovú komédiu natoľko, že režisérovi snímky Radšej umrieť Stevovi Hollandovi povedal, že „film bol najhoršia vec, akú kedy videl“ a že mu už „nikdy ako režisérovi nebude veriť“.


Mohlo by vás zaujímať: Aj oni museli šetriť: Hviezdy bývajúce na spoločnej adrese


Christopher Plummer – Zvuk hudby (1965)

Snímka Zvuk hudby sa síce považuje za klasiku a mnoho generácií divákov si ju obľúbili, no samotného Kapitána Von Trappa (tak sa volala hlavná postava, ktorú Christopher Plummer v snímke tvárnil) zrejme nenadchla. V roku 2005 herec odmietol účinkovať v novej verzii a dokonca sa nechal počuť, že film by radšej premenoval na „Zvuk hlienu“.

Zdroj:  lu mentalfloss.com 

Tagy: Mark Wahlberg Sylvester Stallone George Clooney Katherine Heigl John Cusack Alec Guinness Bob Hoskins David Cross Charlize Theron Christopher Plummer

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov