Títo herci dokázali zastaviť čas: Umrnčanú Myrtlu dokonca hrala štyridsiatnička

Shirley Henderson
01.06.2015Herci a herečkyUž nielen šminky a kvalitný make-up, ale aj dobrá rola vie poriadne ubrať vek. Verili by ste, že niektoré tínedžerské filmové či seriálové postavy stvárnili oveľa starší herci? Títo vás presvedčia o tom, že vek je len číslo a dobrý herec dokáže stvárniť kohokoľvek.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Keiko Agena v Gilmore girls

Obľúbený seriál Ženy z rodu Gilmorovcov by nebol kompletný bez ázijskej kamarátky (ako ju nazývala Emily) Lane. Na základe jej mladistvého vzhľadu, by nikomu ani len nenapadlo, že jej skutočný vek nezodpovedá bláznivej tínedžerke. Keiko však bola podstatne staršia, keďže na začiatku natáčania obľúbeného seriálu mala 27 rokov. Práve táto rola ju dostala do povedomia divákov aj tvorcov, takže sa aj neskôr objavila vo viacerých snímkach.

Andrew Garfield v Amazing Spider-Man

Zdá sa, že pre ženy nie je problémom hrať aj oveľa mladšie postavy, ako je ich skutočný vek. Takýmto rolám sa však nevyhýbajú ani páni. Andrew Garfield si najskôr získal medzinárodnú pozornosť kvôli filmu The Social Network a potom prevzal rolu Petera Parkera. Ako 28-ročný si zahral násťročného komixového hrdinu, ktorého pohrýzol zmutovaný pavúk.


Unikajú pozornosti: Toto sú naj herci, ktorí si zaslúžia viac uznania


Jennifer Grey v Hriešnom tanci

Sedemnásťročná Frances, ktorá vďaka svojej nezlomnej povahe zasiahla srdce dokonalého tanečníka v podaní Patricka Swayzeho, zas až také bejby v skutočnosti nebola. Aj keď sa vo filme javila ako neskúsená dievčina, v skutočnosti mala o desať rokov viac, teda v tom čase oslávila 27 rokov.

Benjamin McKenzie v O.C. California

Drsnému chlapcovi Ryanovi zo seriálu s obrovskou fanúšikovskou základňou po celom svete sa tiež podarilo svojim správaním presvedčiť všetkých o tom, že je rovnako starý ako jeho protagonista. Ten však aj napriek tomu, že lámal srdcia aj malým dievčatám, mal v tom čase už celých 25 rokov.

Cory Monteith v Glee

Keď sa v roku 2009 začala mánia s názvom Glee, bol futbalový kapitán Finn Hudson ešte študentom na strednej škole. Jeho predstaviteľ Cory mal už maturitu dávno za sebou, pretože v tom čase sa mohol pochváliť dospeláckym vekom – 31 rokov. Našťastie ho tvorcovia nechali v seriáli trochu vyrásť a rýchlo zmaturovať.


Mali talent a slávu, ale aj veľké problémy: Hviezdy, ktoré svoju kariéru zničili


Rachel McAdams v Mean girl

Rachel síce už mala 26 rokov, keď stvárnila nepríjemnú stredoškolskú kráľovnú krásy, no jej výkon to rozhodne nepokazilo. V skutočnosti jej rola nafúkanej a sociopatickej školskej mrchy pomohla rozbehnúť hereckú kariéru. Dúfajme len, že sa takýmto správaním nechválila počas jej vlastných stredoškolských čias.

Gabrielle Carteris v Beverly Hills, 90210

Väčšina z hercov obľúbeného Beverly Hills stvárňovalo oveľa mladšie postavy, no Gabrielle Carteris bola medzi nimi jednoznačnou víťazkou. Vo veku 29 rokov hrala šestnásťročnú Andreu. Mimochodom, herečka sa tak bála, že by medzi toľkými tínedžermi nemala šancu, že už na kastingu o svojom veku klamala.

Stockard Channing v Pomáde

Stockard Channing stvárnila v kultovom muzikáli Pomáda17-ročnú Betty. A to mala v skutočnosti dvojnásobne viac rokov. V tomto prípade však musíme priznať, že akokoľvek je táto postava obľúbená, herečke sa nepodarilo divákov presvedčiť, že má menej rokov ako v skutočnosti. V snímke však nebola jedinou dospelou herečkou, ktorá stvárnila „mladú žabu“. Olivia Newton-John, ktorá stvárnila hlavnú hrdinku 17-ročnú Sandy, mala v tom čase už 29 rokov.


Najväčší ťuťmák na pľaci dnes balí ženy na sexi telo: Odhalil sa na šteklivých FOTO


Shirley Henderson v Harry Potter a tajomná komnata

Shirley získala ocenenie za najstaršiu herečku hrajúcu rolu študentky na slávnom Rokforte. V podstate patrí medzi najstaršie herečky hrajúce tínedžerov vôbec. Vo veku 37 rokov bola obsadená do roly štrnásťročnej Umrnčanej Myrtly. Dokonca si túto rolu zopakovala aj o tri roky neskôr ako štyridsiatnička. Nuž, niekedy naozaj stačí pár kúziel.

Paul Wesley v Upírskych denníkoch

Uličnícky úsmev pomáhal zakryť skutočný vek aj Paulovi Wesleymu, ktorý stvárnil jedného z upírskych bratov Salvatorových. Ten mal v čase natáčania prvej série  okrúhlych 30 rokov.

Zdroj: telkac.sk  maria  madamenoire.com  thefw.com  huffingtonpost.com 

Foto: theguardian.com, imdb.com, uk.yahoo.com, ew.com, usatoday.com

Tagy: Andrew Garfield Jennifer Grey Keiko Agena Shirley Henderson Paul Wesley

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov