Príťažlivá filantropka: Kolumbijská herečka dostane výnimočné ocenenie

Sofía Vergara
01.06.2015Herci a herečkyKolumbijská herečka Sofía Vergara si 8. júna prevezme cenu Nadácie hereckej asociácie Screen Actors Guild (SAG). Štyridsaťdvaročná rodáčka z mesta Barranquilla dostane takzvanú Actors Inspiration Award za podporu neziskových organizácií, ktoré pomáhajú deťom a ľuďom v núdzi. Ocenenie jej udelia v Los Angeles, na šiestom ročníku podujatia Golf Classic, ktoré sa uskutoční v rámci osláv 30. výročia založenia Nadácie SAG.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vergara bude prvým človekom, ktorý získa Actors Inspiration Award. "Je pre mňa veľká česť dostať cenu od Nadácie SAG. Táto organizácia toho robí naozaj veľa, podporuje umeleckú komunitu a pomáha aj širokej verejnosti. Viem, aké je ťažké nájsť si v tomto meste prácu, som preto šťastná, že existuje Nadácia SAG a pomáha tým, ktorí prežívajú ťažké chvíle," zhodnotila herečka. 


Mohlo by vás zaujať: Kráľovné televíznych obrazoviek: Tieto zarábajú milióny dolárov!


Sofía Vergara je známa predovšetkým ako Gloria Delgado-Pritchett z komediálneho seriálu Moderná rodina (2009). Za túto rolu si vyslúžila po štyri nominácie na Zlatý glóbus a Primetime Emmy a spolu s hereckými kolegami zo seriálu získala štyri Screen Actors Guild Awards v kategórii Najlepšie herecké obsadenie komediálneho seriálu. Zahrala si tiež vo filmoch Štyria bratia (2005), Šmolkovia (2011), Silvestrovská noc (2011), The Three Stooges (2012), Machete zabíja (2013) či Divoká dvojka (2015). V roku 2000 jej diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy, z ktorej sa jej podarilo vyliečiť. O osem rokov neskôr ju magazín Maxim zaradil na 62. miesto rebríčka najpríťažlivejších žien sveta a nechýbala ani v rebríčku 50 najkrajších ľudí podľa magazínu People. Vlani i rok predtým ju magazín Forbes vyhlásil za najlepšie zarábajúcu ženskú hviezdu americkej televízie. Má tiež hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Sofía Vergara

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov