Richard Gere v Karlových Varoch: Sám moderoval reláciu, ktorej bol hviezdou!

Richard Gere
06.07.2015Herci a herečkyTretím filmom, ktorý Richard Gere osobne uviedol na karlovarskom festivale, bola po otváracej snímke Time Out of Mind a populárnej komédii Pretty Woman, vrelo aplaudovanej tisíckami divákov v Letnom kine, filmová dráma Franny.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Herec, ocenený Krištáľovým glóbusom za mimoriadny umelecký prínos svetovej kinematografii, ich predstavil pred polnocou spolu s režisérom a scenáristom Andrewom Renzim. Divákom vo Veľkom sále Thermal sa dostalo bonusu, keď pred projekciou sledovali na javisku natáčania talk show Mareka Ebena Plaváreň.

Interview charakterizoval humor oboch protagonistov. Gere sa napríklad veľmi začudoval, že jeho Pretty Women má o Vianociach na obrazovkách v Česku dvoch konkurentov - Popolušku a ruského Mrázika. A potom už sa reč stočila na herectvo a Gere názorne ukazoval, ako vie hrať chrbtom ku kamere. "Herec sa musí vždy pripravovať na svoje role, či už je to bezdomovec alebo Americký gigolo," pripomenul jednu z tých slávnych. V Pretty Woman uplatnil svoju hru na piano, keď v noci v hotelovom bare zvádzal krásnu Vivien. "Bola to improvizácia - a podarila sa na prvú dobrú," povedal. V muzikáli Chicago zase stepoval. "To som sa učil tak dva-tri mesiace, ale natočilo sa to za hodinu. Pripomenul som si tak svoje začiatky, keď som účinkoval v divadelných muzikáloch," vysvetlil.

Doslova so slzou v oku rozprával o filme Hačikó - príbeh psa, v ktorom sa v úlohe univerzitného profesora ujal opusteného psíka a vzniklo medzi nimi silné puto. "Keď som čítal scenár, tak som plakal, a stalo sa mi to aj potom, keď som o filme niekomu rozprával," priznal. Reč sa stočila aj na dalajlámu, ktorý oslávi v týchto dňoch osemdesiatiny. "Som jeho študent, žiak a priateľ," uviedol Gere. Dalajláma podľa neho berie ľudí veľmi vážne, chce každému pomáhať, ale pritom má aj humor, ktorým vie odľahčiť situáciu. O herectve však spolu príliš nehovorili.

Keď mu Eben poďakoval za rozhovor, hollywoodsky herec sa začudoval, že už je koniec. Na javisko pozval celú delegáciu filmu Franny a ujal sa moderovanie sám. "Richard Gere je stále fešák," povedal český režisér Andrew Renzi, ktorý touto snímkou v celovečernej tvorbe debutoval. Je vychádzajúcou hviezdou amerického nezávislého filmu, jeho film je ďalším z pozoruhodných a ambicióznych projektov, ktoré svojim menom a sugestívnym herectvom Gere zaštítil.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA

Tagy: Richard Gere Pretty Woman Franny Time Out of Mind Marek Eben

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov