Nie, nevidíte dvojmo: Toto sú hollywoodske herecké dvojčatá

Mary-Kate Olsen a Ashley Olsen
14.07.2015Herci a herečkyAkoby tých hereckých talentov v Hollywoode nebolo dosť, občas nám ich matka príroda nadelí rovno dvojmo a hneď v rovnakej podobe! Reč je o slávnych súrodeneckých dvojiciach, ktoré sa narodili ako jednovaječné (prípadne dvojvaječné) dvojčatá.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jason London a Jeremy London

Herci Jason a Jeremy Londonoví sa preslávili v deväťdesiatych rokoch. Zrejme si ich pamätáte z obľúbeného rodinného seriálu V siedmom nebi, kde si obaja zahrali súrodencov Sida a Chandlera Hamptonových. Jason je o čosi úspešnejší, možno si ho pamätáte aj z filmu Omámení a zmätení (1993). Jeremy je o 27 minút mladší než jeho dvojča a zahral si v seriáli Správna päťka (1995-2000). Obaja bratia si však zarábajú najmä epizódnymi úlohami v rôznych seriáloch.


Mohlo by vás zaujímať: Obľúbené hviezdy deväťdesiatych rokov: Kam sa podeli a čo robia?


Shawn Ashmore a Aaron Ashmore

Shawn Ashmore a jeho brat Aaron sa spoločne objavili ako dvojčatá v niekoľkých filmoch, ale známejší sú vďaka samostatným projektom. Shawn hviezdi ako Bobby Drake v sérii o X-Menoch (2000, 2003, 2006, 2014) zatiaľ čo Aaron je známejší vďaka úlohe Jimmyho Olsena v seriáli Smallville.

Scarlett Johansson a Hunter Johansson

Úspešnejšou z tohto súrodeneckého dua je herečka Scarlett Johannson, no ani jej brat Hunter netrie biedu. V minulosti pôsobil ako organizátor prezidentskej kampane Baracka Obamu. No aj Hunter sa v ako dieťa pokúšal o úspech vo filmovom priemysle. Keď mali súrodenci 12 rokov, zahrali si vo filme Manny & Lo (1996). Dvojica má ešte dvoch biologických a jedného nevlastného súrodenca.

Ashton Kutcher a Michael Kutcher

Ashton Kutcher má okrem staršej sestry Taushy aj brata, dvojča Michaela. Ten pracuje ako hovorca advokátskej organizácie. Keď boli chlapci malí, Michaelovi transplantovali srdce. Ashton situáciou doma veľmi trpel a ako trinásťročný uvažoval nad samovraždou, aby svojmu bratovi mohol darovať srdce. Jeho otec ho od toho odhovoril a krátko na to im lekári oznámili, že pre brata majú srdce od inej obete nehody. Michael navyše trpí detskou mozgovou obrnou.


Mohlo by vás zaujímať: Takto ich nepoznáte: Hviezdy, ktoré začínali v reklamách a na móle


Mary-Kate Olsen a Ashley Olsen

Keď už hovoríme o hviezdnych dvojičkách, nesmieme zabudnúť na zrejme najznámejšie sesterské duo Mary-Kate a Ashley Olsenové. Do sveta filmu vkročili ako batoľatá a v seriáli Plný dom (1987-1995) si zahrali maličku Michelle Tannerovú. Potom nasledovalo niekoľko filmoch, kde si ako teenagerky zahrali obe. Mary-Kate sa naposledy objavila vo filme v roku 2011, jej sestra s herectvom skončila o niečo skôr, v roku 2004. Dnes sa obe venujú najmä móde a obchodu. Majú aj mladšiu sestru Elizabeth, ktorá sa tiež živí ako herečka.

Zdroj:  lu my.xfinity.com 

Foto: wikipedia.org

Tagy: Scarlett Johansson Ashton Kutcher Mary-Kate Olsen Ashley Olsen Jason London Jeremy London Shawn Ashmore Aaron Ashmore Hunter Johansson Michael Kutcher

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov