Talentovaný Tom Hanks zahrá čokoľvek: V týchto filmoch ho milujeme

Forrest Gump
22.09.2015Herci a herečkyPatrí k hollywoodskej hereckej elite a dokáže zahrať snáď čokoľvek. Zaslúžene získal množstvo významných ocenení a diváci ho milujú najmä kvôli nezabudnuteľným filmom, v ktorých stvárnil nenapodobniteľné postavy. Tieto snímky s hviezdnym Tomom Hanksom zbožňujeme. A čo vy?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Bezsenné noci v Seattli (1993)

V tejto romantickej dráme sa predstavil po boku šarmantnej Meg Ryan. Tom Hanks stvárňuje trúchliaceho muža, ktorý po smrti manželky ostáva na výchovu syna úplne sám. Ten však otcovi túži nájsť partnerku a donútiť ho hovoriť o tom, ako mu manželka chýba. Najväčšou kvalitou je bezpochyby Hanksova postava roztomilého otca, ktorý sa často dostáva do rozpakov a zo žien je úplne zmätený.


Pamätáte si všetky? Najznámejšie filmové výroky, ktoré takmer zľudoveli


Zachráňte vojaka Ryana (1998)

Spojenie Stevena Spielberga a Toma Hanksa nemohlo skončiť inak ako výborne, preto bol tento film spolu s Forrestom Gumpom vybraný na to, aby bol zachovaný pre budúce generácie. Hanks hrá postavu kapitána Millera, ktorý má so skupinou šiestich mužov lokalizovať vojaka Ryana. Film sa zameriava na Millera, ktorý sa usiluje navigovať svojich vojakov vo vojnou zničenom Francúzsku. Jeho charakter je ukázaný aj na tom, že súcití s rodinami aj nemeckých vojakov. Bohužiaľ, táto výprava je pre Millera fatálna. V každom prípade však Toma Hanksa v kapitánovi Millerovi zbožňujeme, veď toľko ľudskosti a obetavosti sa tak často nevidí.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump patrí k najlepším filmom vôbec, navyše Tom Hanks získal za neobyčajnú postavu Oscara za najlepší herecký výkon. Film zobrazuje niekoľko desaťročí Forrestovho života, počas ktorých ovplyvňuje hlavné udalosti amerických dejín tých rokov. Aj keď sa nezaradil k tým najmúdrejším ľuďom, svojou takpovediac detskou logikou chápal všetky udalosti dosť svojsky. Zažíva neobyčajné udalosti – stretne sa s Johnom F. Kennedym, bojuje vo Vietname, získa štipendium na prestížnej univerzite, ovplyvni Johna Lennona pri tvorbe piesne Imagine, odhalí aféru Watergate no a skvele sa mu darí s predajom kreviet. Bežný život, nie? Hanks prejavil mimoriadne schopnosti pri komentovaní Forrestových životných udalostí. Zároveň sa ukázal ako pán herec, veď vďaka nemu všetci tak Forresta Gumpa zbožňujeme.


Miláčik publika Tom Hanks: Možno z neho bude slávny pilot


Zelená míľa (1999)

Zelená míľa je často považovaná za najlepšiu adaptáciu románu Stephena Kinga. Tom Hanks stvárňuje väzenského dozorcu Paula Edgecomba, ktorý má na starosti väzňov odsúdených na trest smrti. Paul na rozdiel od ostatných dozorcov z niektorými väzňami sympatizuje a rozpráva sa s nimi. Snímka sa zameriava najmä na väzňa, ktorý svojou veľkosťou môže dozorcom spôsobovať problémy, no správa sa veľmi pokojne. Väzeň John Coffey má schopnosť liečiť, čo je paradoxne svojim spôsobom dôvod jeho uväznenia. Dozorca sa mu usiluje pomôcť a presvedčiť všetkých o jeho nevine a zároveň sa správať profesionálne. Ide o takú miernejšiu Hanksovu rolu, no nestráca nič na autenticite a vďaka nemu sa divák dostáva do krásnych dojímavých scén. Jednoducho, Zelenú miľu treba vidieť.

Terminál (2004)

Tom Hanks letí ako Viktor Navorski do New Yorku, no kvôli problémom s dokladmi nemôže vstúpiť na americkú pôdu. Po neúspešnom pokuse vrátiť sa domov musí ostať na letisku, ktoré sa stáva jeho dočasným domovom. Film opisuje izolovaného muža obklopeného množstvom ľudí, ktorý si postupom času nachádza na letisku rôzne pomocné práce, diskutuje s personálom a dokonca si nachádza lásku. Komické situácie vytvára Viktorov silný prízvuk a rady nepochopení. Hanks vo svojej postave vytvoril priateľský, úprimný a nevinný charakter, ktorý sa stal nešťastnou obeťou meniacej sa politiky. Dobrý film, čo vám poviem.


Hviezdne páry v ľúbostných snímkach: Tieto dvojice jednoducho patria k sebe


Zachráňte pán Banksa (2013)

O tom, že Tom Hanks nezaháľa ani v posledných  rokoch, svedčia viaceré filmy. No to že nestratil nič na kvalite jednoznačne dokazuje spolupráca s Emmou Thompson. Hanks sa predstavil v úlohe Walta Disneyho v čase, keď sa usiluje spracovať známy muzikál Mary Poppins. Zvádza boj so samotnou autorkou, ktorá odmieta všetko, čo jej navrhnú. Tom Hanks vytvoril v postave Disneyho svojhlavého no chápajúceho zamestnávateľa a citlivého otca. Obe herecké esá sa vhodne spojili a vytvorili tak vskutku sympatickú snímku, ktorý stojí za pozretie.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: tasteofcinema.com

Tagy: Tom Hanks

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov