Talent majú v krvi: Herectvo nikdy neštudovali, aj tak patria medzi elitu

Jennifer Lawrence
08.10.2015Herci a herečkyČasto sa tvrdí, že na to aby ste boli úspešní v Holywoode, potrebujete si prejsť kvalitným štúdiom herectva. Je to síce jedna z ciest, no mnohí vynikajúci herci si pri budovaní kariéry vystačili so svojím prirodzeným hereckým nadaním a na hodinách herectva tak nestrávili ani minútu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jennifer Lawrence

Mladá herecká hviezda sa k tak úspešným postavám dostala cez účinkovanie vo viacerých menších seriáloch. Jennifer je prirodzený talent, o čom svedčí aj fakt, že herectvo nikdy neštudovala. Dokonca ukončila strednú školu o dva roky skôr, pretože sa rovno vrhla na budovanie kariéry. Po pár seriáloch sa pustila aj do filmov, no preslávila ju až snímka Hry o život. Za tú si vyslúžila množstvo pochvalných kritík a časopis Rolling Stone ju vtedy označil za najtalentovanejšiu mladú herečku Hollywoodu.


Mladá herecká krv predstavuje novú generáciu: Budú takí dobrí ako ich predchodcovia?


Jim Carrey

Majster grimás Jim Carrey mal vcelku netradičné detstvo. Potom, čo si jeho časť prežil s rodinou v dodávke, sa rozhodol, že bude slávnym. Keď bol prvákom na strednej škole, jeho otec prišiel o prácu, a tak bol nútený postarať sa o rodinu sám. Až v šestnástich skončil so školou, aby rodinu podporil. Neskôr sa dostal na konkurz a prejavil sa v menších rolách, kariéru však odštartovalo pravidelné sa objavovanie v seriáli In Living Color. To viedlo k jednej z jeho najznámejších rolí v podobe zvieracieho detektíva. A za celý ten čas neminul na herecké vzdelanie ani cent.

Meg Ryan

Meg Ryan sa presťahovala z Connecticutu do New Yorku, aby mohla študovať žurnalistiku. Popritom sa uchádzala o viaceré úlohy v reklamách a televíznych reláciách. Jej meno aj tvár sa však stali známymi až keď sa stala súčasťou As the World Turns. To malo za výsledok zanechanie štúdia a pracovanie na celovečerných filmoch. Medzi prvé hviezdne roly patria spolupráce s Tomom Hanksom – Keď Harry stretol Sally a Láska cez internet. Na takmer novinárku, celkom dobrá kariéra, nie?


Hollywood a jeho odvrátená tvár: Tieto hviezdy slávu nezvládli


Johnny Depp

Kým dovŕšil Johnny Depp dvanásty rok, menil miesto bydliska dvadsaťkrát. Dôležité presuny však robil až v staršom veku, keď sa hnal za hudobnou kariérou.  Aby vôbec mohol svoju hudbu finančne podporovať, vzal prácu ako marketingový predajca plniacich pier po telefóne. Sám to nazýva svojou prvou hereckou prácou. Škola života sa mu zrejme oplatila viac ako akékoľvek hodiny herectva, pretože po filme Nočná mora z Elm Street, šla jeho hviezda rapídne hore.

Tom Cruise

O tom, že nikdy herectvo neštudoval, hovorí skromne a otvorene aj hollywoodska hviezda Tom Cruise. Talentu však mal na rozdávanie zrejme už na strednej škole, kedy sa zapojil do divadelnej hry, ktorá mu takpovediac zmenila život. Neskôr sa presťahoval do New Yorku, aby sa mohol venovať hereckej kariére, kde dostal mini rolu vo filme Kohútiky. Na začiatku mal len tri riadky, no keďže bol veľmi šikovný, postupne mu čas pred kamerou predlžovali. Nuž darmo, v boji talent vs. škola je víťaz v tomto prípade jasný.


Tak toto by ste nečakali: Čím väčšia hviezda, tým zvláštnejšie záľuby


Cameron Diaz

Ani herecká diva Cameron Diaz si neprešla žiadnou z vychýrených (ani tých menej známych) hereckých škôl. Slávnou sa stala najmä kvôli fotografovi Jeffovi Dunasovi, ktorý sa ponúkol, že jej bude robiť agenta. Cameron sa tak stala modelkou v agentúre Elite a až odtiaľ sa dostala k menším filmovým úlohám. A neskôr prišla prelomová rola v snímke Maska.

Milan Lasica a Július Satinský

Ani naša obľúbená dvojica Lasica a Satinský si odbor herectvo nevyštudovala. Obaja si vybrali dramaturgiu, ktorej sa však neskôr venovali len veľmi krátko a hneď preskočili na profesionálne hranie, ktoré bolo dovtedy len koníčkom. A naozaj to nikomu neprekážalo, pretože kvalita sa nedá len tak naučiť, s tým sa treba narodiť.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: SITA

Tagy: Jennifer Lawrence Cameron Diaz Tom Cruise Johnny Depp Meg Rayn

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov