Johnny Depp šokoval Hollywood kontroverzným vyjadrením: Oscara vyhrať nechcem!

15.10.2015Herci a herečkyVäčšina hollywoodskych hercov považuje za neskutočný úspech vyhrať prestížnu cenu Academy Awards, teda získať vytúženého Oscara. Johnny Depp však túto ambíciu nikdy nemal, je preňho cťou byť čo i len nominovaný. Päťdesiattriročný herec odhalil, že nikdy nemal v pláne vziať si túto sošku domov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Nikdy nechcem vyhrať jednu z týchto vecí," vyjadril sa herec pre BBC na Londýnskom festivale. Povedal tiež, že mu dali dve alebo tri nominácie, ktoré preňho znamenjú veľa. Talentovaný herec bol na Oscara nominovaný trikrát – za úlohu Jacka Sparrowa vo filme Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (2004), za Petra Pana v Hľadaní Krajiny-Nekrajiny (2005) a napokon za úlohu diabolského holiča Sweeneyho Todda v snímke Tima Burtona z roku 2008.

"Myšlienka vyhrať znamená, že s niekým súťažíte a ja nesúťažím s nikým," dodal herec. Možno je jeho postoj k udeľovaniu cien šarmantným spôsobom ako okoreniť Oscara. Napriek tomu je známe, že Depp patril stále k rezervovanejším hercom, ktorí nie sú radi stredobodom pozornosti.

Vyjadril sa však oveľa menej útočne, než Jaquin Phoenix svojím pamätným výrokom z udeľovania v roku 2012. V rozhovore pre Interview Magazine vtedy povedal: "Myslím, že je to hovadina. Úplný nezmysel. Je to ako tá najhoršia mrkva, ktorú som vo svojom živote jedol. Bolo to jedno z najnepohodlnejších období v mojom živote, keď snímka Walk the Line vyhrávala všetky tie ceny. Nikdy viac to nechcem zažiť. Je to totálne subjektívne." 


Mohlo by vás zaujímať: Nestarnúce filmy oslavujú 20. výročie: Toto ste o nich určite nevedeli!​


Za jeho najnovšiu úlohu Whiteyho Bulgera v snímke Black Mass: Špinavá hra zbiera jednu cenu za druhou. Snímka Scotta Coopera rozpráva príbeh írskeho mafiána Jamesa "Whitey" Bulgera žijúceho v južnom Bostone, ktorý sa spojí s FBI, aby z hry vyradil taliansku mafiu. Táto nesúrodá spolupráca sa však vymkla kontrole a z Bulgera sa stal najbezohľadnejší a najmocnejší gangster v histórii Bostonu.

Trailer k snímke Black Mass

Zdroj: AMaj 

Foto: SITA

Tagy: Oscar Johnny Depp

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov