Daniel Radcliffe priznáva: Po Harrym Potterovi som mal strach, tak som pil

Daniel Radcliffe
20.11.2015Herci a herečkyAnglický herec Daniel Radcliffe priznal, že po skončení série filmov o čarodejníkovi Harrym Potterovi (2001 - 2011), ktorá ho už v detstve preslávila, sa s návratom do reality vyrovnával aj za pomoci alkoholu. V americkej relácii WTF Podcast with Marc Maron však tiež uviedol, že už dva roky abstinuje, pretože ho nebavilo ranné vstávanie po opici. Dodal, že v USA, kde v súčasnosti pôsobí, sa poháriku vyhne jednoduchšie než v Anglicku, keďže ho väčšinou pozývajú na kávu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Závislosť pripísal akémusi strachu, ktorý pociťoval z návratu do reality po tom, ako desaťročie stvárňoval slávneho čarodejníka. „Žil som sám a myslím, že som vážne strácal hlavu. Veľa som pil,“ priznal 26-ročný rodák z anglického mesta Fulham, ktorý, ako sám povedal, bojoval s tým, či môže viesť normálny život.

Herec, ktorý sa predstavil aj na divadelných doskách Broadwaya, je však po čase vďačný za každú príležitosť, ku ktorej ho snímky natočené podľa kníh J. K. Rowlingovej posunuli. „Som veľmi šťastný, že mi ľudia hneď po skončení Pottera dali možnosť hrať vyspelejšie veci,“ povedal.


 Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvá Harryho Pottera: Robina Williamsa nechceli ani zadarmo


Daniela Radcliffa preslávila spomínaná rola čarodejníka Harryho Pottera, do ktorej ho obsadili, keď mal jedenásť rokov. Po adaptácii knižného bestselleru Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) si túto úlohu zopakoval ešte vo filmochHarry Potter a Tajomná komnata (2002), Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti 1. a 2. (2010, 2011). Predstavil sa aj na divadelných doskách Broadwaya, kde účinkoval v muzikáli How To Succeed In Business Without Really Trying a za svoj výkon získal uznanie kritiky. V roku 2012 sa objavil ako mladý právnik v horore Žena v čiernom a v roku 2013 si vo filme Zbav sa svojich miláčikov zahral básnika Allena Ginsberga. Predstavil sa aj v snímke Horns (2013). 

Zdroj: SITA  lu 

Foto: SITA

Tagy: Harry Potter Daniel Radcliffe

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov