Americká herečka Goldie Hawn oslavuje: Toľko by ste jej nehádali

Goldie Hawn
21.11.2015Herci a herečkySlávna americká herečka Goldie Hawn dnes oslávi sedemdesiatku. Večne rozosmiatu blondínku, ktorá začínala ako baletka a tanečnica, preslávili najmä početné komediálne roly.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V roky 1969 získala Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Kaktusový kvet, kde zažiarila po boku Waltera Matthaua. Diváci si ju pamätajú aj ako vojačku Benjaminovú z rovnomennej snímky z roku 1980, či čiernej komédie Smrť jej pristane, v ktorej si v roku 1992 zahrala s Brucom Willisom a Meryl Streep. Bola tiež partnerkou Steva Martina v romantickom filme Prepáč, si ženatý! a jednou z hlavných postáv v Klube odložených žien.


Mohlo by vás zaujímať: Nemožné byť spolu na celý život? Tieto hollywoodske páry vám dokážu opak!


Životným partnerom Goldie Hawn je od roku 1983 herec a niekdajší idol dievčenských sŕdc Kurt Russell, známy napríklad z filmov Veľké problémy v malej Číne alebo Tango a Cash.

Majú spolu syna Wyatta. Zo svojho predchádzajúceho (v poradí druhého) manželstva má Goldie Hawn syna Olivera Hudsona a dcéru Kate Hudson, ktorí sú obaja herci.

Vďaka nim je slávna hollywoodska hviezda, ktorá je známa tým, ako vo svojom veku stále skvelo vyzerá, už niekoľkonásobnou babičkou.

Zdroj: ČTK  lu 

Tagy: jubileum Goldie Hawn

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov