Famózny Johnny Depp: Milujú ho kritici, diváci a bláznivé filmové roly

Johnny Depp vo filme Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža
01.12.2015Herci a herečkyBezpochyby je Johnny Depp jednou z najväčších hviezd Hollywoodu a tomu zodpovedajú aj jeho filmové roly. Dá sa povedať, že čím bláznivejšie charaktery hrá, tým viac ho diváci milujú. No nesmieme zabudnúť ani na jeho seriózne postavy, pretože aj tie stvárnil ako pán herec. Či vážny alebo strelený, tieto filmy mu priniesli najzaujímavejšie úlohy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nožnicovoruký Edward

Úplne prvá z mnohých spoluprác medzi Johnnnym Deppom a režisérom Timom Burtonom ostáva medzi fanúšikmi favoritom. Navyše si túto snímku obľúbili aj kritici. Umelo vytvorený muž Edward má síce hrôzostrašný výhľad a ostré ruky, no je mimoriadne jemný. Ujme sa ho rodina žijúca na predmestí, kde zažíva problémy každodenného života. Pôvodne vraj mal túto postavu hrať Tom Cruise, no keďže sa dožadoval šťastného konca, Tim Burton nakoniec vybral Deppa, ktorý sa na úlohu pripravoval pomocou nemých filmov Charlieho Chaplina. Aj keď sa Depp predstavil v obrovskom množstve filmov v podivných úlohách, práve postava Nožnicovorukého Edwarda je asi najviac pamätnou.


Piráti z Karibiku bez Deppa? Nemysliteľné... tvorcovia to však videli inak


Piráti Karibiku

Aj keď spočiatku nikto nevkladal do tohto filmu nádeje, prvý film zo série vo výsledkoch dosť prekvapil. Za reč stojí najmä prevtelenie sa Johnnyho Deppa do postavy podivínsky nepredvídateľného kapitána Jacka Sparrowa. V tejto role predviedol neuveriteľný výkon, za ktorý si vyslúžil viacero ocenení i nominácií na Oscara. Veď dať nový smer originálnemu záporakovi a vytvoriť z neho komického obľúbenca so zvláštnymi maniermi potrebuje poriadnu dávku talentu. Ďalšie časti už síce strácali na diváckej obľúbenosti a celkovej zaujímavosti, no kapitán Sparrow je obľúbený stále.

Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street

Teatrálny holič Sweeney Todd v podaní fantastického Johnnyho Deppa má plán ako pomstiť minulosť. Bol nespravodlivo odsúdený a pätnásť rokov mu zničilo rodinu, preto predstiera, že je niekto iný. Aby utajil svoju totožnosť, je nútený zabiť. A na zakrývaní vraždy si spolu s pani Lowettovou vytvoria biznis – predávajú mäsové šatôčky plnené ľudským mäsom. Temný muzikálový horor má typické burtonovské črty a preto nesmel chýbať ani Johnny Depp, pričom šlo už o ich šiesty spoločne vytvorený celovečerný film. Pôvodne sa ale mal réžie ujať Sam Mendes a vtedy by sa hlavnej úlohy zhostil Russel Crowe.


Johnny Depp šokoval Hollywood kontroverzným vyjadrením: Oscara vyhrať nechcem!


Hľadanie Krajiny – Nekrajiny

Príbeh z londýnskeho prostredia zo začiatku 20. storočia bol inšpirovaný životom dramatika Jamesa Barrieho, ktorého životným dielom bol Peter Pan. Aj keď bol Deppov výkon divákmi spočiatku málo oceňovaný, v očiach kritikov bol tento film úspešný a premenil viacero nominácií. Po bláznivom pirátovi Jackovi sa musel preorientovať na šarmantného a vcelku milého autora, ktorý namiesto merateľného úspechu chcel divákov dostať do svojho sveta fantázie, do Krajiny – Nekrajiny. Jednoduchá pán herec nesklamal ani ako Peter Pan v reálnom svete.

Čo žerie Gilberta Grapea

Mladý Johnny Depp v kombinácii s ešte mladším Leondardom DiCapriom divákom v tomto filme zahrali majstrovský herecký koncert. Hlavný hrdina Gilbert má na starosti retardovaného brata, popri tom pracuje v obchode a zrazu sa v meste objaví krásne dievča, čo mu život rozhodne neuľahčí. Úprimný filmový portrét bojujúcej rodiny žijúcej v malom mestečku si vo väčšine prípadov získal veľmi pozitívne hodnotenia. Práve stvárnenie Gilberta ukázalo Deppove všestranné herecké nadanie, čo využil v kariére aj neskôr.


Tak toto by ste nečakali: Čím väčšia hviezda, tým zvláštnejšie záľuby


Charlie a továreň na čokoládu

V úlohe svojského továrnika Willyho Wonka si už ani nevieme predstaviť namiesto Johnnyho Deppa niekoho iného, no na jeho mieste mohli byť iné veľké mená ako Steve Martin, Robin Williams, Jim Carrey a iní. Veľkovýrobca čokolády vyhlási súťaž, ktorej víťazi môžu nazrieť do jeho tajomnej továrne. Dobrodružná cesta po útrobách továrne je prepletená množstvom najrozličnejších sladkostí vysokej kvality. Neskôr Johnny Depp priznal, že má oveľa radšej lacnú čokoládu, ktorá sa používa na výrobu veľkonočných zajacov.

Zdroj:  telkac.sk mb 

Foto: superiorpics.com, Disney, Miramax Films, Paramount Pictures

Tagy: Nožnicovoruký Edward Piráti Karibiku Johnny Depp Sweeney Todd Čo žerie Gilberta Grapea

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov