Mysteriózny seriál Akty X sa vracia: Duchovny ma dvakrát taký plat, jeho kolegyňa zúri!

24.01.2016Herci a herečkyAmerickej herečke Gillian Anderson ponúkli za účinkovanie v očakávanej novej sérii mysteriózneho seriálu Akty X (1993 - 2002) o polovicu nižší plat ako jej kolegovi Davidovi Duchovnymu. Štyridsaťsedemročná predstaviteľka agentky FBI Dany Scullyovej to priznala v rozhovore pre americký portál The Daily Beast.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

“Bolo to pre mňa šokujúce, vzhľadom na prácu, ktorú som urobila v minulosti, aby mi platili rovnako. Pracovala som za tým skutočne tvrdo a napokon sa k tomu dopracovala,” uviedla rodáčka z Chicaga.


Mohlo by vás zaujímať: Legenda pokračuje: Vieme, kedy sa dočkáme nových častí Aktov X 


Ako tiež povedala, od začiatku seriálu v roku 1993 jej trvalo tri roky dostať sa na úroveň 55-ročného Duchovnyho, ktorý stvárňuje agenta FBI Foxa Muldera. “Dokonca aj počas rozhovorov v ostatných rokoch, ľudia mi hovorili: ‘Nedokážem tomu uveriť. Ako si sa cítila? Je to šialené’. Moja odpoveď vždy bola ‘To bolo vtedy’. A potom sa to stalo znovu. Ani neviem, čo mám na to povedať,” priznala.

“Som prekvapená, že viac novinárov o tom nehovorí, pretože je to pravda. Najmä teraz, keď ženy hovoria o realite rozdielných platov v tomto biznise, si myslím, že je dôležité, aby ľudia o tom počuli,” vyjadrila sa. 


Mohlo by vás zaujímať: Idol žien, ufológ aj zvrhlík: V detstve ako myška, ale potom...! 


Nové časti seriálu Akty X sa na obrazovky americkej televízie Fox dostanú už dnes, pričom druhú epizódu uvedú hneď na ďalší v pondelok. U nás si ich môžete pozrieť v stredu od 20:35 na televízii Plus. Tvorcom a výkonným producentom projektu je Chris Carter, ktorý stál aj za pôvodným seriálom. 

Gillian Anderson je známa najmä vďaka účinkovaniu v seriáli Akty X, za čo získala Zlatý glóbus aj Primetime Emmy. Okrem toho sa ako Dana Scullyová predstavila v snímkach Akty X - Film (1998) a Akty X: Chcem uveriť (2008). Objavila sa aj vo filmoch Podoby lásky (1998), Posledný škótsky kráľ (2006), Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám (2008), Johnny English sa vracia (2011) a v seriáli Hannibal (2013 - 2015). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA, internet

Tagy: Akty X David Duchovny Gillian Anderson

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov