Ukradol nahé fotky herečiek, no vinu priznal až teraz: Konečne chytili celebritného hackera!

16.03.2016Herci a herečkyAmerickí vyšetrovatelia zadržali a obvinili muža podozrivého z ukradnutia fotografií nahých celebrít, ktoré sa v roku 2014 dostali na internet.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Fotky herečiek a speváčok Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kirsten Dunst, Avril Lavigne, Cara Delevingne, Jenny McCarthy alebo Kaley Cuoco vtedy zverejnil na portáli 4Chan neznámy heker. Podľa vyhlásenia prokurátora pre Centrálny okres Kalifornie obvineným je 36-ročný Ryan Collins. Muž krátko po zadržaní priznal vinu.

Collins v rámci priznania vysvetlil, že k súkromným fotografiám celebrít sa dostal prostredníctvom phishingu. Od novembra 2012 do septembra 2014 zasielal obetiam e-maily, ktoré pripomínali oficiálnu komunikáciu spoločností Apple a Google. Po tom, čo adresáti na e-mail odpovedali, Collins získal prístup k ich účtom a osobným informáciám.


Mohlo by vás zaujímať: Má nielen talent ale i obrovské srdce: Toto je od Jennifer Lawrence skutočne štedrý dar 


Podľa žalobcu Collins takto získal heslá k 50 účtom služby iCloud a 72 účtom služby Gmail. Napriek tomu sa vyšetrovateľom nepodarilo nájsť žiadne dôkazy o tom, že Collins stál aj za zverejnením a šírením ukradnutých fotografií. Za prečiny hekerstva a urážky na cti mu hrozí trest odňatia slobody na maximálne päť rokov, no podľa zverejnenej správy žalobca odporučí 18-mesačné väzenie.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA, heavy.com

Tagy: Jennifer Lawrence Kaley Cuoco Kirsten Dunst

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov