Pokračovanie Blade Runnera je na dosah: Zahrá si táto kráska po boku Forda a Goslinga?

02.04.2016Herci a herečkyAmerická herečka Robin Wright rokuje o účinkovaní v pripravovanom pokračovaní sci-fi trileru Blade Runner (1982). Ako informoval magazín The Hollywood Reporter, 49-ročná predstaviteľka Claire Underwood zo seriálu Dom z kariet (2013) by sa mala v snímke predstaviť ako jedna z troch ústredných ženských postáv.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V novinke si opäť zahrá Harrison Ford, ktorý stvárni policajta Ricka Deckarda. Herecké obsadenie dopĺňa Ryan Gosling. Réžiu bude mať na starosti Denis Villeneuve, kameru zas Roger Deakins. Na produkcii sa okrem iných podieľa aj Ridley Scott, ktorý nakrútil prvý film.


Mohlo by vás zaujímať: Nie všetci starnú rovnako: Verte alebo nie, tieto celebrity majú rovnaký vek 


Scenár napísali Hampton Fancher a Michael Green. Dej sci-fi trileru sa pritom bude odohrávať niekoľko desaťročí po udalostiach z prvého filmu. Začiatok hlavného nakrúcania je naplánovaný na júl. Zatiaľ nepomenovaný titul by sa mal do slovenských kín dostať 11. januára 2018. 

Blade Runner mal americkú premiéru 25. júna 1982 a priniesol príbeh spomínaného Ricka Deckarda, ktorého úlohou je nájsť a odstrániť replikantov. V snímke si okrem spomínaného 73-ročného Forda zahrali aj Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos, M. Emmet Walsh, Daryl Hannah či William Sanderson. Na scenári vtedy pracovali Hampton Fancher a David Webb Peoples. Snímka získala dve nominácie na Oscara a jednu na Zlatý glóbus. 

Robin Wright je známa najmä z filmového hitu Forrest Gump (1994). Okrem toho sa predstavila v snímkach ako Správa vo fľaši (1999), Vyvolený (2000), Biely oleander (2002), Na odstrel (2009), Muži, ktorí nenávidia ženy (2011), Moneyball (2011), Najhľadanejší muž (2014) alebo Everest (2015). V súčasnosti účinkuje v spomínanom seriáli Dom z kariet (2013), ktorý jej v roku 2014 vyniesol Zlatý glóbus. Okrem toho má na konte aj ďalšie tri nominácie na ceny Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA) a tiež tri na Primetime Emmy. 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Harrison Ford Ryan Gosling Robin Wright Blade Runner

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov