Sú súrodenci a živia sa herectvom: Nie všetkým sa však darí rovnako

Dave, James a Tom
07.04.2016Herci a herečkySú traja a všetci sa svoj vrodený talent rozhodli uplatniť vo filmovom priemysle. Nie všetci ho však využili rovnako, a tak ani nedosiahli rovnaký úspech. Niektorí predsa len žijú v tieni svojich slávnejších bratov, či sestier.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Bratia Hemsworthovci

Austrálski bratia Chris (32), Liam (26) Luke (35) sa živia herectvom, no len prvým dvom sa podarilo preraziť aj v Amerike. Chrisa poznajú najmä fanúšikovia marvelovských filmov o superhrdinoch, už štyrikrát totiž stvárnil postavu Thora. Možno si ho však pamätáte aj ako lovca z filmu Snehulienka a lovec (2012) v hlavnej úlohe s Kristen Stewart a Charlize Theron. Je ženatý a má 3 deti. Liam, najmladší z trojice bratov, je známy najmä ako Gale Hawthorne z úspešnej série Hry o život (2012, 2013, 2014 a 2015). Jeho priateľkou je búrliváčka Miley Cyrus, s ktorou sa už raz rozišiel. Najstarším je Luke, ktorý ale svoju kariéru najmä seriálového herca nerozšíril o filmové trháky ako jeho bratia. Žije v Austrálii, má manželku, s ktorou vychovávajú 4 deti.

Bratia Francovci

V našich končinách najznámejší je práve najstarší z bratov Francovcov, James (37). Jeho prvou veľkou úlohou, bola postava herca Jamesa Deana v rovnomennej biografii (2001), za ktorú si vyslúžil Zlatý Glóbus. Odvtedy si zahral napríklad v snímkach o Spidermanovi (2002, 2004, 2007) alebo v dobrodružnej dráme 127 hodín (2010). James má aj hviezdu na Chodníku slávy a moderoval prestížne odovzdávanie Oscarov. Tom (36) začal ako herec v roku 1990, no oveľa úspešnejší je ako umelec. Na univerzite v Kalifornii vyštudoval umenie, konkrétne odbor keramika. Je spoluzakladateľom galérie umení Firehouse Art Collective v Berkeley. Najmladším je Dave (30), ktorý sa, podobne ako jeho starší brat James, živí herectvom, ibaže je o niečo menej známy. Poznáte ho napríklad vďaka filmom Podfukári (2013) alebo Susedia na odstrel (2014).


Mohlo by vás zaujímať: Hollywood im prúdi v žilách: Herci, ktorí sú v skutočnosti rodina


Bratia Wilsonovci

Za najúspešnejšieho Wilsona možno označiť Owena (47), ktorý sa do diváckeho povedomia zapísal najmä ako komediálny herec. Živí sa však aj ako producent a autor filmových a televíznych scenárov. Za scenár si dokonca vyslúžil aj nomináciu na Oscara. Najčastejšie spolupracuje s režisérom Wesom Andresonom a hercom Benom Stillerom. Luke (44) je druhým najúspešnejším bratom. Najznámejším spomedzi filmov, v ktorých sa objavil, je snímka Pravá blondínka (2001 a 2003) s Reese Witherspoon. Andrew (51), najstarší spomedzi bratov Wilsonovcov, je zároveň najmenej známy. Aj keď pracuje ako herec a režisér, doposiaľ sa musel uspokojiť zväčša s menšími úlohami v málo známych snímkach.

Súrodenci Robertsoví

Najznámejšou z trojice súrodencov Robertsových je jednoznačne Julia (48), ktorá svoju hereckú kariéru odštartovala ako dvadsaťročná. Počas svojej takmer tridsaťročnej kariéry stihla získať Oscara, zahrať si v niekoľkých kultových filmoch a stať sa jednou z najlepšie zarábajúcich herečiek Hollywoodu. Jej starší brat Eric (59) sa rovnako úspešnou kariérou síce pochváliť nemôže, napriek tomu si však zahral v mnohých filmoch, medzi ktorými sa našli i lepšie snímky. Takou je napríklad film Expres do pekla (1985). Najmenej známou je ich sestra Lisa (51), ktorá sa tiež živí ako herečka, no má za sebou zväčša menšie úlohy vo filmoch, v ktorých zahviezdila práve jej slávnejšia sestra Julia. Objavila sa napríklad vo filmoch Nevesta na úteku (1999), Úsmev Mony Lisy (2003), Jedz, modli sa a miluj (2010) či Snehulienka (2012).


Mohlo by vás zaujímať: Budú ešte úspešnejší? Prominentné deti kráčajú v šľapajach svojich slávnych rodičov


Bratia Jonasovci

Kevin (28), Joe (26), Nick (23) začínali svoju kariéru ako hudobníci, keď založili kapelu Jonas Brothers. Neskôr sa však uplatnili aj ako herci v seriáloch a filmoch z Disneyho produkcie. V súčasnosti sa živia najmä hudbou a účinkovaním v rôznych reality šou. Najmladším pokračovateľom rodu Jonasovcov je Frankie (15), ktorý, podobne ako jeho bratia, je hercom i spevákom, no úspech svojich bratov zatiaľ nenapadobnil.

Bratia Baldwinovci

Alec (58) je spomedzi štyroch bratov najstarší a pokiaľ ide o kariéru, dá sa povedať, že i najúspešnejší. Za romantickú drámu s názvom Smoliar z roku 2003 si vyslúžil nomináciu na Oscara a na konte má aj cenu Emmy a Zlatý glóbus. Nasleduje Daniel (55), ktorý sa ale viac venuje režírovaniu filmov, než samotnému herectvu. Označujú ho za najmenej talentovaného a známy je skôr vďaka problémom s drogami a výtržníctvami pod ich vplyvom. Pre tie sa už niekoľkokrát ocitol za mrežami. William (53), si žije pokojným životom vzorného manžela a tak trochu nenápadného herca. Prevratnú úlohu v prvotriednom filme na svojom konte nemá. Mnohí tvrdia, že do vienka mu bolo nadelené viac krásy než talentu. Najmladším z klanu Baldwinovcov je Stephen (49). Celý svoj život sa snažil odlíšiť od bratov, najmä od najstaršieho Aleca. Dopadlo to tak, že sa musel liečiť - mal totiž problémy s drogami. Nakoniec ich prekonal vďaka viere.

Súrodenci Wayansoví

Nakoniec sme si ponechali hereckú rodinu, ktorá je vo svete filmu naozaj výnimočná. Klan súrodencov Wayansových je totiž poriadne rozvetvený! Rodičia Elvira a Howell sa zrejme rozhodli pre veľkú, lepšie povedané obrovskú rodinu. Majú totiž päť dcér a päť synov. Z desiatich súrodencov sa hraním, písaním scenárov, režírovaním, produkovaním filmov či filmovej hudby živí všetkých desať! Narodili sa v tomto poradí:

- Dwayne Kim (59) – skladá hudbu k televíznym seriálom a píše scenáre,
- Keenen Ivory (57) – je hercom, komikom a tvorcom filmov,
- Damon Kyle (55) – pracuje ako herec, komik, scenárista a producent,
- Kim N. (54) – živí sa ako herečka, komička, producentka, scenáristka a režisérka,
- Shawn Mathis (45) – je hercom, DJ-om, producentom, scenáristom a komikom,
- Marlon Lamont (43) – živí sa ako herec, komik, scenárista a filmový producent

Poslední dvaja menovaní bratia spolupracovali na komediálnych snímkach Scary Movie (2000, režíroval ho Keenen Ivory), Scary Movie 2 (2001, rovnako ho režíroval Keenen Ivory), Niekto to rád blond (2004, réžia: Keenen Ivory), Piadihajzlík v akcii (2006, réžia: Keenen Ivory), či Niekto to rád hip-hop (2009, film režíroval Damien Dante Wayans a okrem Shawna a Marlona si v ňom zahrali aj ďalší súrodenci).

- Nadia – je herečkou,
- Elvira – pracuje ako scenáristka,
- Diedre – je scenáristkou a producentkou,
- Vonnie – živí sa ako scenáristka.

Zdroj: Wikipedia  lu 

Foto: buzzfeed.com

Tagy: súrodenci Hemsworth Franco Wilson Roberts Jonas Baldwin Wayans

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov