Meg Ryan, Helen Mirren či Charlie Sheen: Volajú sa celkom inak - a o dosť horšie!

Martin Sheen a Charlie Sheen
13.04.2016Herci a herečkyMnohí umelci sa pri rozbehu svojej kariéry rozhodnú pre zmenu rodného mena, preto ich často poznáme iba pod pseudonymami. Niektorých inšpirovali ich idoly, iní sa túžili odlíšiť, alebo len jednoducho chceli, aby ich mená zneli viac anglicky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Olivia Wilde

Skutočné meno: Olivia Jane Cockburn

Rodená Newyorčanka Olivia Wilde si zmenila meno ešte počas strednej školy. Údajne sa inšpirovala menom írskeho spisovateľa Oscara Wildea.

Whoopi Goldberg

Skutočné meno: Caryn Elaine Johnson

Šesťdesiatročná herečka a komička sa pri výbere svojho umeleckého mena nechala inšpirovať skutočne zaujímavou vecou. Whoopee cushion je anglický výraz pre „prdiaci vak“. Samotná herečka sa nechala počuť, že ju ľudia zvykli prirovnávať práve k tomuto predmetu. Dôvodom bol údajne fakt, že ani ona v sebe nedusila svoje myšlienky a čo mala na srdci, to aj náležite prezentovala. Priezvisko Goldberg zasa podľa jej matky znie viac židovsky, než rodné priezvisko Johnson, čo by jej v kariére mohlo len pomôcť.

Portia de Rossi

Skutočné meno: Amanda Lee Rogers

Austrálčanka kompletne zmenila svoje meno i priezvisko ešte ako tínedžerka. Vraj chcela začať nový život. Pri výbere krsného mena sa inšpirovať nechala postavou z jedného zo Shakespearových diel a pri priezvisku zas talianskymi menami.


Mohlo by vás zaujímať: Mr. Bean či Matt Damon zvládli aj najznámejšie univerzity


Woody Allen

Skutočné meno: Allan Stewart Konigsberg

Jeden z najúspešnejších režisérov všetkých čias zmenu svojho mena zoficiálnil aj na príslušnom úradne. Ešte v sedemnástich si vybral meno Heywood Allen, z čoho vzniklo skrátená verzia Woody.

Helen Mirren

Skutočné meno: Ilyena Lydia Vasilievna Mironov

Otcom skvelej anglickej herečky je Rus Vasily Petrovich Mironoff, ktorý sa rozhodol, že rodinné priezvisko pretvorí na anglickú verziu Mirren. Z neho sa tak stal Basil Mirren a z dcéry Ilyeny Lydie Vasilievny Mironov sa stala Helen Mirren.

Demi Moore

Skutočné meno: Demetria Gene Guynes

Päťdesiattriročná herečka sa rozhodla svoje krstné meno jednoducho skrátiť a svoju kariéru rozbehla s prieviskom prvého manžela Freddyho Moora, s ktorým sa po piatich rokoch spoločného života rozviedla, aby si neskôr vzala Brucea Willisa.


Mohlo by vás zaujímať: Hviezdy súčasnosti: Božské herečky nemali začiatky vôbec ľahké


Julianne Moore

Skutočné meno: Julie Anne Smith

Dôvod, prečo oscarová herečka Julianne Moore zmenila svoje meno, je jednoduchý. V čase, kedy rozbiehala svoju kariéru už existovala herečka s menom Julie Smith a tiež Julie Anne Smith. Moore je prostredné meno jej otca a jej matka sa volá Anne. „Je strašné zmeniť svoje meno. Bola som Julie Smith celý život a nikdy som to nechcela zmeniť,“ opísala svoje pocity herečka.

Natalie Portman

Skutočné meno: Natalie Herschlag

Krásna tridsaťštyriročná herečka, ktorá sa narodila v Izraeli, sa rozhodla pre dievčenské priezvisko svojej starej mamy.

Winona Ryder

Skutočné meno: Winona Laura Horowitz

Umelecké meno Američanky vybral jej otec. Inšpiroval sa svojím obľúbeným soulovým spevákom Mitchom Ryderom. Takže v čase, keď Winona nakrútila svoj prvý film, rozhodla sa, že v titulkoch bude figurovať práve pod týmto priezviskom.


Mohlo by vás zaujímať: Za svoje staré fotky sa viac hanbiť nebudete: Fotografie hviezd z maturitného tabla


Michael Keaton

Skutočné meno: Michael Douglas

Šesťdesiatštyriročný Keaton sa chcel vyhnúť tomu, že si ho budú mýliť s Michaelom Douglasom, ktorý bol v tom čase už celkom známy. Predlohou mu bol údajne jeho obľúbený herec Buster Keaton.

Queen Latifah

Skutočné meno: Dana Elaine Owens

Kráľovná komédie sa pri výbere umeleckého mena inšpirovala arabčinou. Slovo Latifah v tomto jazyku znamená veľmi láskavý. Údajne si toto meno vybrala už ako osemročná, keď našla knihu s arabskými menami.

Joaquin Phoenix

Skutočné meno: Joaquin Rafael Bottom

Herec s portorikánskymi koreňmi zdedil meno vďaka svojim rodičom. Tí sa totiž rozhodli rodinné priezvisko zmeniť na Phoenix podľa bájneho vtáka, ktorý povstane z popola a začne nový začiatok. Krstné meno si potom zmenil samotný herec, a to na Leaf (list). Chcel mať totiž meno spojené s prírodou – rovnakou ako jeho súrodenci River, Rain, Liberty a Summer. Používal ho však len do svojich 15 rokov a potom zasa prešiel k rodnému menu Joaquin.


Mohlo by vás zaujímať: Majú svojich obľúbencov: Ktorí herci sú miláčikovia režisérov?


Vin Diesel

Skutočné meno: Mark Sinclair Vincent

Štyridsaťosemročný Američan sa narodil ako Mark Sinclair, no meno si zmenil v čase, keď pracoval ako vyhadzovač v newyorskom bare.

Jamie Foxx

Skutočné meno: Eric Marlon Bishop

Obľúbený herec začínal so stand-up komédiou v rôznych kluboch. Meno Jamie, ktoré používa i nežné pohlavie, prijal potom, čo si všimol, že práve ženy boli vyvolávané na scénu prvé. Priezvisko Foxx si vybral ako prejav pocty černošskému komikovi Reddovi Foxxovi.

Meg Ryan

Skutočné meno: Margaret Mary Emily Anne Hyra

Priezvisko Ryan vzniklo takmer ako prešmyčka dievčenského mena Hyra. Písmenko H jednoducho herečka zamenila za R, aby bolo ľahšie vysloviteľné.

Charlie Sheen

Skutočné meno: Carlos Irwin Estevez

Otec známeho búrliváka Charlieho sa rozhodol pre zmenu rodného priezviska na počesť katolíckeho arcibiskupa a teológa Fultona Sheena. Meno Charlie je anglická forma jeho krstného mena Carlos. Takéto umelecké meno vraj znie menej etnicky. Jeho otec, Martin Sheen, sa v skutočnosti volá Ramón Antonio Gerardo Estévez.

Zdroj:  lu  wikipedia stars.topix  stylecaster 

Foto: aceshowbiz.com

Tagy: Jamie Foxx Vin Diesel Charlie Sheen Natalie Portman Winona Ryder Woody Allen Julianne Moore Meg Ryan Demi Moore Whoopi Goldberg Helen Mirren Joaquin Phoenix Portia de Rossi Queen Latifah Olivia Wilde Michael Keaton

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov