Teraz je veľkou hviezdou, v detstve však nebola obľúbená! Verili by ste tomu?

Jessica Alba
27.04.2016Herci a herečkyAmerická herečka a podnikateľka Jessica Alba sa v štvrtok 28. apríla dožíva 35 rokov. Vďaka prirodzenej kráse a charizme je často označovaná za jednu z najpríťažlivejších herečiek súčasnosti. Divákom sa vryla do pamäti ako mladá Maya Graham v populárnom rodinnom seriáli Delfín Flip (1995). Neskôr sa predviedla napríklad vo filmoch Honey (2003), Sin City - mesto hriechu (2005), Fantastická štvorka (2005) alebo Valentín (2010).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jessica Marie Alba sa narodila 28. apríla 1981 v meste Pomona v americkej Kalifornii. Vyrastala v prostredí uznávajúcom kresťanské hodnoty, kde však nebola príliš obľúbená kvôli svojmu pôvabu, ktorý jej podľa vlastných slov mnohí vyčítali. O herectve začala snívať už v detskom veku, ako dvanásťročná navštevovala prvé herecké kurzy. Krátko na to podpísala zmluvu s agentom a objavila sa v komédii Camp Nowhere (Všetko je dovolené!, 1994). O rok neskôr získala jednu z hlavných úloh v dobrodružnom televíznom seriáli Flipper (Delfín Flip, 1995). Ten síce nedosahoval závratných kvalít, u divákov však zaznamenal úspech. Nasledovali vedľajšie úlohy vo filmoch Never Been Kissed (Nepobozkaná, 1999) a Idle Hands (Ruka zabijak, 1999).

Ako z romantického filmu: Z fanúšikov sú životní partneri tých najväčších hviezd

Výraznejší zlom v jej hereckej kariére prišiel v roku 2000, keď zažiarila v pilotnom televíznom filme i v rovnomennom seriáli Dark Angel (Temný anjel, 2000). Sci-fi seriál odohrávajúci sa v pochmúrnej blízkej budúcnosti sledovali milióny divákov údajne hlavne kvôli anjelsky krásnej herečke. V úlohe domorodej zvodkyne a konkubíny v romantickej dráme The Sleeping Dictionary (Slovník do postele, 2003) zlomila Jessica Alba ďalšie mužské srdcia. Neskôr si slávna krásavica zahrala hlavné úlohy napríklad vo filmoch Into the Blue (Do hlbiny, 2005), Good Luck Chuck (Pritiahni si šťastie, 2007), Awake (Prebudenie, 2007) alebo Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (Fantastická štvorka a Silver Surfer, 2007). Z jej novšej filmografie stojí za zmienku akčný triler Machete (2010), komédia A.C.O.D. (2013) alebo snímka Sin City: A Dame to Kill For (Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil, 2014).

V súčasnosti sa Jessica Alba venuje najmä svojej mimoriadne prosperujúcej spoločnosti The Honest Company, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom kozmetiky a výrobkov pre batoľatá z čisto prírodných materiálov. Za päť rokov fungovania firmy sa jej cena vyšplhala na neuveriteľnú miliardu amerických dolárov a získala množstvo spokojných zákazníkov po celom svete. Minulý rok herečka uviedla aj kozmetickú líniu pre ženy pod názvom Honest Beauty. Dvojnásobná mamička žije v harmonickom manželstve s producentom Cashom Warrenom.

Zdroj: TASR 

Foto: SITA

Tagy: Jessica Alba

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov