Julia Roberts spôsobila na festivale v Cannes škandál: Takto dala najavo, čo si myslí

Julia Roberts
13.05.2016Herci a herečkyAmerická filmová hviezda Julia Roberts stúpala po slávnych schodoch s červeným kobercom na festivale v Cannes naboso. Urobila to rok potom, čo usporiadatelia niekoľkým ženám odmietli vstup na premiéru s odôvodnením, že nemajú topánky na vysokom podpätku. List L'Express konanie herečky označil za prejav feminizmu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Roberts po príchode vyzula topánky na vysokom podpätku a išla po schodisku bosá po boku Georga Clooneyho. Obaja mali namierené na štvrtkovú premiéru filmu Hra peňazí, v ktorom hrajú hlavné úlohy televíznych moderátorov. Réžie tohto napínavého thrilleru sa ujala ďalšia hollywoodska filmová hviezda Jodie Foster.

Protokol červeného koberca v Cannes je tradične veľmi prísny. Minuloročný zákaz vstupu ženám bez lodičiek na vysokom podpätku ale pobúril médiá. Usporiadatelia potom uviedli, že šlo o chybu dozorcov a že vysoké podpätky u dám žiadne pravidlo nevyžaduje. Francúzsky časopis L'Express privítal štvrtkovú chôdzu naboso Robertsovej ako „skutočný čin militantného feminizmu“.

Zdroj: ČTK  lu 

Foto: SITA

Tagy: Cannes Julia Roberts festival

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov