Tieto hviezdy si na Oscara ešte nesiahli: Podarí sa im to vôbec niekedy?

Jim Carrey
17.05.2016Herci a herečkyPatria k najlepším umelcom súčasnosti a nedávnej minulosti, za úlohy v prvotriednych snímkach inkasujú milióny, sú idolmi a obľúbenými umelcami mnohých ľudí po celom svete. Ocenenie za herecký talent a umenie v podobe najprestížnejšej zlatej sošky Oscary im však akosi stále uniká.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Amy Adams

Hoci 41 ročná sympatická herečka doposiaľ získala za svoje úlohy už celkovo päť nominácii na najprestížnejšie ocenenie, premeniť sa jej nepodarilo ani jednu. Niektorí sa domnievajú, že dôvodom je práve jej relatívne nízky vek, a teda, že herečka bude mať ešte príležitosť na víťazstvo. Jej najúspešnejším filmom bola snímka Špinavý trik (2013), za ktorú si vyslúžila prvú nomináciu v hlavnej ženskej hereckej kategórií.

Richard Gere

66 ročný Richard Gere je na scéne už 43 rokov a v osemdesiatych rokoch patril k najväčším hollywoodskym hviezdam. Napriek tomu doposiaľ nezískal jedinú nomináciu. Akadémiu nepresvedčilo ani jeho účinkovanie v úspešnom muzikáli Chicago (2002), ktoré získalo celkovo až 13 nominácií v rôznych kategóriách.

Sigourney Weaver

66 ročná herečka patrí k skupine niekoľkých umelcov, ktorým sa podarilo získať až dve nominácie na Oscara za rôzne snímky. Bolo to v roku 1989 za životopisnú drámu  Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej a tiež romantickú komédiu Podnikavé dievča. Nesmieme zabudnúť ani na rok 1987, kedy rovnako bojovala o Oscara za svoje účinkovanie vo filme Votrelci. Od tej doby úspech v podobe nominácie slávna herečka nezaznamenala.


Mohlo by vás zaujímať: Vytúžený Oscar im stále uniká: Naozaj si ho za svoje výkony nezaslúžili?


Ian McKellen

Skvelý britský herec (76) z klasickej hereckej školy je hercom už neuveriteľných 52 rokov. Doposiaľ sa pravidelne objavuje v britských i amerických snímkach, na konte má i známe produkcie, množstvo divadelných rol, no zlatá soška mu stále uniká. Zdá sa, že McKellenove herecké nadanie a kvality unikajú filmovej akadémii, ktorá mu doposiaľ udelila len 2 nominácie. Bolo to však ešte v rokoch 1998 a 2001.

Michelle Pfeiffer

Je pravda, že krásna Michelle Pfeiffer (58) si na pár rokov dala hereckú pauzu, no donedávna patrila k najväčším hviezdam Hollywoodu. Aj vďaka tomu si vyslúžila celkovo 3 nominácie. Prvú ešte v roku 1988 za film Nebezpečné známosti v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe, ostatné dve už v hlavnej ženskej kategórií za snímky Báječní Bakerovi chlapci (1989) a Pole lásky (1992).


Mohlo by vás zaujímať: Fenomén menom Oscar: Toto ste o zlatej soške nevedeli!


Jim Carrey

Skvelý komik Jim Carrey (54) možno nemá na konte toľko dramatických úloh ako iní herci, no určite patrí k hollywoodskej špičke. Navyše, zrejme nikto nepochybuje o tom, že práve komické postavy dokáže stvárniť na takej skvelej úrovni ako práve Carrey už len málokto. Napriek tomu, že za mnohé z nich niekoľko desiatok ocenení získal, pokiaľ ide o Oscara, herec sa nemôže pochváliť ani len nomináciou!

Naomi Watts

Éterická Angličanka Naomi Watts (47) má za sebou presne tridsať rokov, odkedy sa začala živiť ako herečka. Za ten čas nazbierala množstvo skúseností v desiatkach filmových produkcií, napriek tomu jej kvality počet celkových nominácií na zlatú sošku Oscara nevystihuje. V roku 2003 získala nomináciu v kategórii Najlepšia herečka za snímku 21 gramov a druhú v rovnakej kategórii si pripísala za film Nič nás nerozdelí v roku 2012.


Mohlo by vás zaujímať: Internet šalie, vtipy, narážky, priania: DiCapriov prvý Oscar láme rekordy!


Ridley Scott

Jeden z najznámejších režisérov a producentov súčasnosti má na konte desiatky úspešných veľkofilmov, na ktorých spolupracoval s tými najlepšími hollywoodskymi hercami v histórií. Najväčšiu šancu na výhru mal Ridley Scott (78) pritom v roku 2001, kedy jeho Gladiátor (2000) získal 12 nominácií, z ktorých premenil „len“ päť, pričom práve kategória Najlepšia réžia sa do nich nezmestila. K ďalším nomináciám patrí práca na filme Thelma & Louise (1991) a Čierny jastrab zostrelený (2001).

Zdroj:  lu yahoo  telegraph 

Foto: internet

Tagy: Sigourney Weaver Amy Adams Naomi Watts Richard Gere Ian McKellen Jim Carrey Ridley Scott Michelle Pfeiffer

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov